DualSense PC ile çalışır mı?

Zion Williamson

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar için konsol almak istiyorum. DualSense'nin indirime girdiğini gördüm ve Forza NBA 2K21 gibi oyunlar oynayacağım. Çalışmama ya da eksik çalışma gibi durumları olur mu?

Bilgisayar için konsol almak istiyorum. DualSense'nin indirime girdiğini gördüm ve Forza NBA 2K21 gibi oyunlar oynayacağım. Çalışmama ya da eksik çalışma gibi durumları olur mu?
Bilgisayar tarafında kullanacaksan Xbox gamepadinden şaşma derim. Genel olarak uyumluluk sorunu yok. DualSense'in çalışması zor hadi çalıştırdın diyelim gamepadin tam özelliklerinden yararlanamayacaksın büyük ihtimalle. En son Steam'e, DualSense desteği gelecekti zannedersem geldi mi bilmiyorum ama.

Bilgisayar tarafında kullanacaksan Xbox gamepadinden şaşma derim. Genel olarak uyumluluk sorunu yok. DualSense'in çalışması zor hadi çalıştırdın diyelim gamepadin tam özelliklerinden yararlanamayacaksın büyük ihtimalle. En son Steam'e, DualSense desteği gelecekti zannedersem geldi mi bilmiyorum ama.

Xbox kolu alsam tüm oyunlarda çalışır mı peki?

Xbox kolu alsam tüm oyunlarda çalışır mı peki?
Evet. Steam'de kontrölcü desteği olan tüm oyunları uyumluluk sorunu yaşamadan oynayabilirsin. Kimine göre Xbox gamepadi daha iyidir kimine göre DualShock veya DualSense iyidir ama ben bilgisayarda kullanacak olsam Xbox gamepadi seçerim her türlü. Haptic feedback özelliğini açmak için üçüncü parti yazılımlar kullanılıyor ve Steam'den bir oyuna girince kullanıcılar titreşim motorlarının çalışmadığını belirtmiş. Bu durumda son nesil bir Xbox kolu almanız daha iyi olur.

Evet. Steam'de kontrölcü desteği olan tüm oyunları uyumluluk sorunu yaşamadan oynayabilirsin. Kimine göre Xbox gamepadi daha iyidir kimine göre DualShock veya DualSense iyidir ama ben bilgisayarda kullanacak olsam Xbox gamepadi seçerim her türlü. Haptic feedback özelliğini açmak için üçüncü parti yazılımlar kullanılıyor ve Steam'den bir oyuna girince kullanıcılar titreşim motorlarının çalışmadığını belirtmiş. Bu durumda son nesil bir Xbox kolu almanız daha iyi olur.
Bluetooth bağlama aletinin kalitesi önemli midir? Bendeki çok iyi değil bir öneriniz var mı?

Bluetooth bağlama aletinin kalitesi önemli midir? Bendeki çok iyi değil bir öneriniz var mı?
Hocam TP-Link markasının ürünlerine yönelebilirsiniz.
Örnek olarak güzel bir ürün : https://www.hepsiburada.com/tp-link-ub400-bluetooth-4-0-mini-usb-adaptor-pm-HB00000KNA15
Sorunuza gelecek olursak evet BT adaptörünün kalitesi önemlidir. Kalitesiz bir adaptör illaki kopmalar, gecikmeler ve anlık kesintiler ile kendini belli eder. Çekim mesafesi genellikle 6-7 metre oluyor bu tür ürünlerin.

Hocam herhangi bir Xbox kolu önerebilir misiniz?
Çok pahalı olmasın ama.

Hocam herhangi bir Xbox kolu önerebilir misiniz?
Çok pahalı olmasın ama.
Hocam Logitech F310'a bakabilirsiniz lakin kablolu ve titreşim özelliği yok. Biraz bütçe yükseltebilirseniz F710 öneririm. MSI'ın ve Monster'in gamepadleri bir süre sonra özellikle analog kısmında sorun çıkartıyor. Bu önerdiğim ürünler sağlamlığıyla bilinen ürünler ve aynı fiyat muadilinde fazla bir rakipleri yok. Xbox 360'ın replika ama sağlam olan gamepadleri var titreşimli ve kablosuz 200-300 lira civarına. F310 ile aynı fiyat aralığında bulabilirsiniz o tür ürünleri ama değerlendirmelere bakmanızı ve BT adaptörünüzün iyi olmasını tavsiye ederim.

Hocam Logitech F310'a bakabilirsiniz lakin kablolu ve titreşim özelliği yok. Biraz bütçe yükseltebilirseniz F710 öneririm. MSI'ın ve Monster'in gamepadleri bir süre sonra özellikle analog kısmında sorun çıkartıyor. Bu önerdiğim ürünler sağlamlığıyla bilinen ürünler ve aynı fiyat muadilinde fazla bir rakipleri yok. Xbox 360'ın replika ama sağlam olan gamepadleri var 200-300 lira civarına. F310 ile aynı fiyat aralığında bulabilirsiniz o tür ürünleri ama değerlendirmelere bakmanızı ve BT adaptörünüzün iyi olmasını tavsiye ederim.

Hocam PC'nin Bluetooth'u var yani laptop un.
Ve bu cihazlar Bluetooth üzerinden bağlanıyor.
USB üzerinden bağlanarak kullanabileceğim Gamepad var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı