DualSense PC ile ne kadar uyumlu?

Wallywestrt

Hectopat
Makaleler
1
Sony uyumluluğu arttırmak istiyor deniyordu. Güncel olarak PC'de DualSense ne kadar uyumlu? Oyunların çoğunda destek var mı yoksa sadece birkaçına mı geldi?

Seneye PS5 alacağım diye arada kaldım. Aşırı uyumsuz değilse DualSense çekeceğim ona göre.
FIFA, RDR2, GoW vb. oyunları oynadım. RDR2'de PS5 koluyla oynamama rağmen Xbox tuşları gözüküyordu oyun içinde, onu çözemedim. Onada zamanla alışıyorsun zaten, seneye PS5 alacaksan DualSense al geç. Bir de Xbox Game Pass'den oyun açtığımda kolu algılamıyordu. Uygulama indireceksin falan dediler ama ben beceremedim onu.

Bütün özellikleri çalışıyor adaptive triggers ve haptic feedback özellikleri için kablo ile bağlaman gerekiyor sanırım kablosuz bu özellikler çalışmıyor bende var ama sadece pes FIFA vs oynuyorum.

FIFA, RDR2, GoW vb. oyunları oynadım. RDR2'de PS5 koluyla oynamama rağmen Xbox tuşları gözüküyordu oyun içinde, onu çözemedim. Onada zamanla alışıyorsun zaten, seneye PS5 alacaksan DualSense al geç. Bir de Xbox Game Pass'den oyun açtığımda kolu algılamıyordu. Uygulama indireceksin falan dediler ama ben beceremedim onu.
elimde ds4 var onu satınca xbox kolu 1500'e gelmiş oluyor, pc de bu fiyata uyumluluk sorunlarından kurtulup tamamen rahatlayıp seneye de çift kollu ps5 bundle almak aklımı çeliyor

Ekstra yazlım ile uğraşmak, oyunun kontrolcüyü görmemesi, oyunlarda tuş dizliminin Xbox olması, DS4 ile veya x360ce gibi yazılımları oyunun içine atman, bazen tuş atamaları yapman gerekecek. Ve tüm bunlara rağmen yine çalışmayabiliyor bazen bazı oyunlarda. Onu geçtim mesela ekramda "Y" 'ye basın yazıyor, üçgen kare vs yok. Tuş dizilimi Xbox için. Hadi ara dur hangisi diye. :)
Bazen bu sorunlar ile karşılaşabiliyorsun.

Ekstra yazlım ile uğraşmak, oyunun kontrolcüyü görmemesi, oyunlarda tuş dizliminin Xbox olması, DS4 ile veya X360CE gibi yazılımları oyunun içine atman, bazen tuş atamaları yapman gerekecek. Ve tüm bunlara rağmen yine çalışmayabiliyor bazen bazı oyunlarda. Onu geçtim mesela ekramda "Y"'ye basın yazıyor, üçgen kare vs yok. Tuş dizilimi Xbox için. Hadi ara dur hangisi diye. :)
Bazen bu sorunlar ile karşılaşabiliyorsun.

Zaten 4 tane şekil var onları da ezberlemiştir "Y" Üçgen mesela "X" Kare.

Geri
Yukarı