Dualsense PC'de kullanmak

Herhangi bir Bluetooth 5.0 adaptör ile çalışır. Ancak şu anda PC için desteği yok diye biliyorum.

Dualsense'in teknolojilerini hangi PC oyununda kullanabileceksin? :D ayrıca Xbox'ın ergonomisi daha iyi bence.
PC için alınırsa görünüşü dışında alınmaz.

Çalışmaz. Kolların sürücüleri farklı.

Ben (kendimce) Xbox kolunun analog ve yön tuşlarının yerini çok iyi bulmuyorum. Bence yön tuşu solda analog aşağıda olmalı.

Arkadaşlar hepinize güzel yorumların dan ötürü teşekkür ederim.
Dualsense yi tercih etmemin sebebi beğenmiş olmam ve RT tuşları olsun analoğu olsun çok hassas bende böylesi hassas bir kol istiyordum. Dualsense de bu ihtiyacımı rahat karşılayacağı için aldım ve böylesi bir zahmete girdim. Uyumluluk konusunda Ds4Windows zaten bu sorunu çözdü şuan pc de takır takır çalışıyor titreşim teknolejisi çokta umurum da değil.
Şimdi rica etsem uyumlu bluetooth aparatını önerir misiniz :))

İleride hem PC'ye hem PS5' çıkan oyunların hepsinde adaptive triggers desteği olacak zaten.
Tüm PS oyunlarında kolun nimetlerinden faydalanılacağını hiç sanmıyorum. Aynı DualShock4'teki gibi olacak.
Ki hangi PS oyunları PC'ye çıkacak, o da muamma. Bir de PC'ye çıkacak olan, tam DualSense destekli PS oyunları dedik mi yelpaze daha çok daralıyor.

Ki hangi PS oyunları PC'ye çıkacak, o da muamma. Bir de PC'ye çıkacak olan, tam dualsense destekli PS oyunları dedik mi yelpaze daha çok daralıyor.

PS gamepadi:
Duruma göre sertleşen triggerlar,
Sese göre titreşim.

Xbox gamepadi:
Share tuşu.

Ama Xbox kolu fiyat olarak çok daha ucuz lafım yok.

PS gamepadi:
Duruma göre sertleşen triggerlar,
Sese göre titreşim.

Xbox gamepadi:
Share tuşu.

Ama Xbox kolu fiyat olarak çok daha ucuz lafım yok.
Çok teşekkür ediyorum ama zaten biliyorum sayın forum üyesi.

Burada PC (bilgisayar)'daki uyumluluğundan bahsediyoruz ki, XBox uyumluluk konusunda her türlü önde. Bilgisayara çıkan PS oyunları bile, XBox'a çıkmadıkları halde XBox koluna uyumlu hale getiriliyor ve öyle sürülüyor.

Bana DualSense'i savunmanızı gerektirecek bir bir durum yok. Bilgisayarda oynarken o "trigger"ları, o özel titreşimleri kullanıp kullanamayacağın bile belirsiz.

Çok teşekkür ediyorum ama zaten biliyorum sayın forum üyesi.

Burada PC (bilgisayar)'daki uyumluluğundan bahsediyoruz ki, Xbox uyumluluk konusunda her türlü önde. Bilgisayara çıkan PS oyunları bile, Xbox'a çıkmadıkları halde Xbox koluna uyumlu hale getiriliyor ve öyle sürülüyor.

Bana Dualsense'i savunmanızı gerektirecek bir bir durum yok. Bilgisayarda oynarken o "trigger"ları, o özel titreşimleri kullanıp kullanamayacağın bile belirsiz.

Zaten bir gamepade 1000 TL veremem biz Snopy ile idare edelim (!)
Şaka maka senin de haklılık payın var. İnşallah bir güzellik olur da en azından sahip olanlar kullanabilir. Xbox önde çünkü Windows ve Xbox = Microsoft.

Bazı arkadaşlar Dualsense konusunda çok hevesli. Arkadaşlar Dualsense bir PS kontrolcüsü. PC tarafına hiçbir oyun yapımcısı veya Sony ne adaptive trigger ne de başka bir ince özelliğini getirmeyecek. DualShock4'de dokunmatik kısım vardı. (Dualsense'de de var.) PS tarafında bile Uncharted 4'te sayfa değiştirmek için kullanıldı. :D PC tarafına hiçbir zaman gelmeyecek o özellikler. Ki gelmemesi de lazım. Gelecekse niye PS alayım?

Konunun sahibi yeterince iyi bir neden göstermiş. Xbox kontrolcüsünün düzenine alışamamış. Ben bir fanboy vesaire değilim ama eğer daha önce hiç Xbox kontrolcüsü kullanmadıysanız bir şans verin. PC tarafında ki en iyi kontrolcü kendisi. (Hala öyle)

Konuyu farklı bir yere çektiğim için özür dilerim. Konu hakkında bilgim yok.

Bazı arkadaşlar Dualsense konusunda çok hevesli. Arkadaşlar Dualsense bir PS kontrolcüsü. PC tarafına hiçbir oyun yapımcısı veya Sony ne adaptive trigger ne de başka bir ince özelliğini getirmeyecek. DualShock4'de dokunmatik kısım vardı. (Dualsense'de de var.) PS tarafında bile Uncharted 4'te sayfa değiştirmek için kullanıldı. :D PC tarafına hiçbir zaman gelmeyecek o özellikler. Ki gelmemesi de lazım. Gelecekse niye PS alayım?

Konunun sahibi yeterince iyi bir neden göstermiş. Xbox kontrolcüsünün düzenine alışamamış. Ben bir fanboy vesaire değilim ama eğer daha önce hiç Xbox kontrolcüsü kullanmadıysanız bir şans verin. PC tarafında ki en iyi kontrolcü kendisi. (Hala öyle)

Konuyu farklı bir yere çektiğim için özür dilerim. Konu hakkında bilgim yok.
Önemli değil hocam Dualsense almamın tek sebebi tuş dizilimi rahatlığı ve analog ve arka tuşların hassasiyeti bunca çileye sadece bu saydığım özellikler için katlanıyorum. Daha öncesin de xbox kontrolcüsü aldım nedense hiç birisi beni tatmin etmedi o yüzden biraz inatla dualsense üzerinde yoğunlaşıyorum :)

Önemli değil hocam Dualsense almamın tek sebebi tuş dizilimi rahatlığı ve analog ve arka tuşların hassasiyeti bunca çileye sadece bu saydığım özellikler için katlanıyorum. Daha öncesin de xbox kontrolcüsü aldım nedense hiç birisi beni tatmin etmedi o yüzden biraz inatla dualsense üzerinde yoğunlaşıyorum :)
hocam adaptör olarak ne aldınız

Yeni konular

Geri
Yukarı