Çözüldü DualSense R2'de gıcırdama sesi var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tuggrul

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
dualsense R2 ses videodan da görebileceğiniz üzere r2'de aşırı bir gıcırdama sesi var. Aldığımda fark etmemiştim bu arada, arkadaşla oynarken o söyledi de fark ettim. (kulaklıklayken hiç duymamışım resmen) konuyla ilgili N11'de ürünü aldığım yere (teknolojika) danıştım. Ne yapabiliriz, garanti değiştirir mi bunu, yeniler mi, sıfır mı gönderir diye. Yanıt bekliyorum fakat daha önce yaşandığını da gördüm bunun. Yaşayan/denk gelen oldu mu? Kendim kurcalamam veya tamirciye falan vermem daha mı kötü olur?

"Merhaba ürünü faturası ile beraber size en yakın yetkili servise götürüp destek alabilirsiniz." yanıtı geldi aldığım mağazadan fakat internetten baktım resmi görünen bir yer bulamadım bir türlü. İstanbul'da bunu götürüp kontrol ettirebileceğim iade ya da değişim/tamir yapabilecek neresi vardır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer ürün yeniyse sizin gibi bu durumu yaşayan çok var. Yeni alınmış Dualsense'ler belli bir süre kullanana kadar gıcırtı sesi yapabiliyor. Yani bir süre daha cihazı kullanmaya devam edin.

Eğer ürün yeni değilse R2'nin yayında problem vardır. Bu durumda 3 şekilde düzeltilir:
1. R2'nin oraya WD- 40 yağı dökmek.
2. Cihazın içini açıp R2'nin yayını değiştirmek.
3. Adaptive triggers özelliği olan bir oyuna girip oynamak. Şaşırtacak evet ama Call of Duty, Last of Us gibi o tetiklerin sertleşmesini sağlayan oyunlara girip oynayınca oradaki mekanizma yayın gıcırtı sesini düzeltebiliyor.

Ya da bunları denemeyip garanti ile şansınızı deneyebilirsiniz.
Eğer ürün yeniyse sizin gibi bu durumu yaşayan çok var. Yeni alınmış Dualsense'ler belli bir süre kullanana kadar gıcırtı sesi yapabiliyor. Yani bir süre daha cihazı kullanmaya devam edin.

Eğer ürün yeni değilse R2'nin yayında problem vardır. Bu durumda 3 şekilde düzeltilir:
3. Adaptive triggers özelliği olan bir oyuna girip oynamak. Şaşırtacak evet ama Call of Duty, Last of Us gibi o tetiklerin sertleşmesini sağlayan oyunlara girip oynayınca oradaki mekanizma yayın gıcırtı sesini düzeltebiliyor.

Çözüm

WD-40 ile çözüldü şu anlık. Saatlerdir ses gelmiyor. Gün olarak da gelmezse daha tamamdır bu iş. Teşekkürler...

WD-40 ile çözüldü şu anlık. Saatlerdir ses gelmiyor. Gün olarak da gelmezse daha tamamdır bu iş. Teşekkürler...

Hocam durum nedir bende öyle bir sorun yok da sorayım dedim sorun düzeldi mi?

Hocam durum nedir bende öyle bir sorun yok da sorayım dedim sorun düzeldi mi?
Düzeldi hocam daha da bir şey olmadı. Muhtemelen yeni ürün olduğu için öyle oldu diye düşünüyorum.

Hocam sorun ne durumda hala ses gelmiyormu bende aynı sorundan muzdaripim de WD 40 kullanmayı düşünüyorum.
Kullan hocam. 1 veya 2 fıs sıkmışımdır daha da dokunmadım kaldı öyle sorunsuz devam ediyoruz.

Hocam bende monster in pusat clutch gamepad var 2 adet almıştım her iki kolun da l2 r2 tuşları cızırtı(yay) sesi çıkarıyor 1 senedir kullanıyorum düzelmiyor acaba wd40 düzeltirmi sıksam.
Bide nereye sıkacağımı bilmiyorum yay gözükmüyor rastgele sıksam düğme bozulur diye korkuyorum?

Geri
Yukarı