Çözüldü DualSense R2'de gıcırdama sesi var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tuggrul

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
dualsense R2 ses videodan da görebileceğiniz üzere r2'de aşırı bir gıcırdama sesi var. Aldığımda fark etmemiştim bu arada, arkadaşla oynarken o söyledi de fark ettim. (kulaklıklayken hiç duymamışım resmen) konuyla ilgili N11'de ürünü aldığım yere (teknolojika) danıştım. Ne yapabiliriz, garanti değiştirir mi bunu, yeniler mi, sıfır mı gönderir diye. Yanıt bekliyorum fakat daha önce yaşandığını da gördüm bunun. Yaşayan/denk gelen oldu mu? Kendim kurcalamam veya tamirciye falan vermem daha mı kötü olur?

"Merhaba ürünü faturası ile beraber size en yakın yetkili servise götürüp destek alabilirsiniz." yanıtı geldi aldığım mağazadan fakat internetten baktım resmi görünen bir yer bulamadım bir türlü. İstanbul'da bunu götürüp kontrol ettirebileceğim iade ya da değişim/tamir yapabilecek neresi vardır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer ürün yeniyse sizin gibi bu durumu yaşayan çok var. Yeni alınmış Dualsense'ler belli bir süre kullanana kadar gıcırtı sesi yapabiliyor. Yani bir süre daha cihazı kullanmaya devam edin.

Eğer ürün yeni değilse R2'nin yayında problem vardır. Bu durumda 3 şekilde düzeltilir:
1. R2'nin oraya WD- 40 yağı dökmek.
2. Cihazın içini açıp R2'nin yayını değiştirmek.
3. Adaptive triggers özelliği olan bir oyuna girip oynamak. Şaşırtacak evet ama Call of Duty, Last of Us gibi o tetiklerin sertleşmesini sağlayan oyunlara girip oynayınca oradaki mekanizma yayın gıcırtı sesini düzeltebiliyor.

Ya da bunları denemeyip garanti ile şansınızı deneyebilirsiniz.
WD40 zarar vermiyormuş hocam ben de ona güvenerek tuşlar normal halindeyken (WD40'ın uzun ince bir şırınga tarzı ağzı var) oraya doğru tutup içine sıktım 3-5 kere tuşlara bastım ve sonra hava güneşliydi balkona bıraktım 15 dk kuruması için sorun kalmamıştı.

WD40 zarar vermiyor direk yok ediyor mekanizmayı haklısınız. WD amacı sadece sıkışan parçayı kısa süreli hareket ettirmektir. Hızlıca kurur ve buharlaşır. Ayrıca sıktığınız malzemeyede zarar verir. Özellikle bu malzemenin yakınında plastik varsa. Şimdi sorunumu çözdü diyeceksiniz. Evet çözer ama kısa süreli. 1 ay bile kalmadan aynı sorunu tekrarlar ve o parçayı tekrar WD40 sıkman bir işe yaramaz. Başka bir makine yağı ile yağlamalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı