DualSense şarj istasyonu ve pil ömrü

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
2 adet kol sahibiyim artık kabloya takmaktan bıktım şarj istasyonu almaya karar verdim ithalatçı ürün 1299₺ sizce alınır mı? Sorun çıkaran bir ürün mü?

1- Kol sürekli şarjda kalsa piline zarar verir mi yoksa gücü kesiyor mu telefonlar gibi?

2- DualSense kontrolcümle Cyberpunk 2077 oynuyorum oyun ayarından her şey açık tetikler sert ve her aksiyonda titriyor deneyimi çok güzel ek olarak cihazın ayarlarından titreşim ve tetik efekti yoğunluğu güçlü ancak ışık ayarı düşükte, mikrofon kapalı buna rağmen tam şarjla yaklaşık 6-8 saat gidiyor normal mi? Arkadaşım ben 12-14 saat alıyorum dedi anlam veremedim 5-6 aylık kolun pilinin bitmesi imkansız.

3- DualSense pil seviyesi göstergesi çok kısa sürede hemen 1 diş seviyesine iniyor ancak uyarı verene kadar 3-4 saat daha gidiyor yazılımsam bir sorun mu sizce?

4- Bir arkadaşım tetik yoğunluğunu ortaya alsanda çok bir şey kaybetmeyeceğimi titreşim yoğunluğunuda zayıf veya ortaya almam gerektiğini bir zamandan sonra elin alıştığı işin titreşimi hissetmeyeceğimi söyledi sizce mantıklı mı?

@xefe @403377 yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Full titreşim + Full tetik efektleri ile 6-8 saat dayanması normal. DualSense pil seviye göstergesi bence bozuk. Benimki genelde 1 diş, 1 diş olmasına rağmen 3-4 saat dayanıyor. Bence titreşim ve tetik yoğunluğunu düşürmek mantıklı değil, şarjın çok fazla gitmesini istemiyorsanız yapabilirsiniz fakat bir şeyler kaybedersiniz. Ben DS4'ü her zaman şarjda kullandım hiçbir sorun çıkmadı. DualSense nasıldır bilmiyorum. Şarj istasyonu bana kalırsa o fiyatı hak etmiyor, kullanışlı bir ürün fakat 1300TL vermezdim.

Full titreşim + Full tetik efektleri ile 6-8 saat dayanması normal. DualSense pil seviye göstergesi bence bozuk. Benimki genelde 1 diş, 1 diş olmasına rağmen 3-4 saat dayanıyor. Bence titreşim ve tetik yoğunluğunu düşürmek mantıklı değil, şarjın çok fazla gitmesini istemiyorsanız yapabilirsiniz fakat bir şeyler kaybedersiniz. Ben DS4'ü her zaman şarjda kullandım hiçbir sorun çıkmadı. DualSense nasıldır bilmiyorum. Şarj istasyonu bana kalırsa o fiyatı hak etmiyor, kullanışlı bir ürün fakat 1300TL vermezdim.

Anladım hocam çok teşekkür ederim bir an kol bozuk sandım pili öyle gidince sizin kol ayarlarınız nasıl bir de PS5 konsolunda HDR kullanmak mantıklı mı? Bazen oyunlarda karanlık mekanlar görünmüyor :D

Anladım hocam çok teşekkür ederim bir an kol bozuk sandım pili öyle gidince sizin kol ayarlarınız nasıl bir de PS5 konsolunda HDR kullanmak mantıklı mı? Bazen oyunlarda karanlık mekanlar görünmüyor :D

Hocam ben HDR'ı güzel kullanan oyunlarda HDR'ı açıyorum. Televizyon ya da monitörün HDR'ı iyiyse kesinlikle açın. Ben kol ayarlarına hiç dokunmadım, hepsi Sony'nin belirlediği düzeyde. Rica ederim.

Benim Kol'da aynı şekilde şarjı gidiyor seninki gibi. Hiçbir ayara ellemedim. Daha önceden bende şarj istasyonu almaya karar vermiştim ama tek kol var bende. Bulduğum şarj istasyonları hep çift kollu tasarımı olunca almamıştım gereksiz büyük ve yer kaplar diye. Şarj istasyonunu alıp denerseniz yazar mısınız deneyimlerinizi merak ediyorum.

Benim Kol'da aynı şekilde şarjı gidiyor seninki gibi. Hiçbir ayara ellemedim. Daha önceden bende şarj istasyonu almaya karar vermiştim ama tek kol var bende. Bulduğum şarj istasyonları hep çift kollu tasarımı olunca almamıştım gereksiz büyük ve yer kaplar diye. Şarj istasyonunu alıp denerseniz yazar mısınız deneyimlerinizi merak ediyorum.
Tamamdır siparişi verdim birkaç güne tekrar güncellerim.

Hocam ben HDR'ı güzel kullanan oyunlarda HDR'ı açıyorum. Televizyon ya da monitörün HDR'ı iyiyse kesinlikle açın. Ben kol ayarlarına hiç dokunmadım, hepsi Sony'nin belirlediği düzeyde. Rica ederim.
Almaktan vazgeçtim onun yerine oyun alacağım :D yalnız şarj etmek için her seferinde cihaza takıp dinlenme moduna alıyorum onun yerine samsung adaptörüyle fişten doldursam olurmu ?

Son düzenleme:
Almaktan vazgeçtim onun yerine oyun alacağım :D yalnız şarj etmek için her seferinde cihaza takıp dinlenme moduna alıyorum onun yerine Samsung adaptörüyle fişten doldursam olur mu?

Ben adaptör ile kullanmanızı önermem. Konsolun kendi şarj portları ve kendi çektikleri güçleri var.

Ben adaptör ile kullanmanızı önermem. Konsolun kendi şarj portları ve kendi çektikleri güçleri var.

Anladım o zaman konsolun yine arka tarafında bulunan 2 USB yerine takıp şarj edeceğim. Ön tarafta kulaklığın adaptörü var :( ön taraf usb 3.2 arkalar 2.0 diye biliyorum fark etmez herhalde kol şarjı için.

Hocam konudan bağımsız ama PS5’te HDR kullanıyormusunuz ? Ayarı yapıyorum ama doğrumu bilmiyorum herkes farklı ayar yapmış youtube’da bende güneş simgeleri hafif gözükecek şekilde yaptım ama bazı yabancı kaynaklar hiç gözükmeyene kadar düğmeye basın diyor şu ayar ;

Bende güneş çok hafif gözüküyor fotoğrafı ayarı göstermek için koydum.

Dosya Ekleri

• IMG_2925.jpeg
    IMG_2925.jpeg
    17,9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Hocam konudan bağımsız ama PS5'te HDR kullanıyor musunuz? Ayarı yapıyorum ama doğru mu bilmiyorum herkes farklı ayar yapmış YouTube'da bende güneş simgeleri hafif gözükecek şekilde yaptım ama bazı yabancı kaynaklar hiç gözükmeyene kadar düğmeye basın diyor şu ayar;

Bende güneş çok hafif gözüküyor fotoğrafı ayarı göstermek için koydum.

Hiç gözükmeyene kadar basıyorum. Doğru olan o, orada da öyle diyor.

Hiç gözükmeyene kadar basıyorum. Doğru olan O, orada da öyle diyor.

Anladım bende öyle güncelleyeyim o zaman güneşin hiç gözükmediği anda ilerle diyeyim gözükmese bile daha da azaltılabiliyor :D Cyberpunk oynarken bir tık daha karanlık gösteriyor gibi onunda ekstra ayarları var. Teşekkür ederim cevabın için.

Geri
Yukarı