DualSense telefon şarj aleti ile prizde şarj edilir mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yaklaşık olarak bir buçuk ay önce DualSense gamepad satın aldım. Vallahi ne yalan söyleyeyim aldığım günden bugüne toplasanız 2-3 saat kullanmışlığım yoktur. Çünkü şu anda güncel olarak oynadığım oyunlarda kolun hiçbir özelliği desteklenmediği için ileride oynayacağım oyunlar için bekliyorum. Ve kol 20 güne yakındır kapalı. Arada bir kol kapalı iken saçma sapan tuşlara basıyorum ama nedendir bilmiyorum. Kolu aldığım gün araştırma yaptım şarj konusunda. Birçok kişi Type-C kablo ile kasaya bağlayıp şarj etmem gerektiğini söyledi. Başka bir kısım ise bunun çok yavaş olduğunu ve prize takarak şarj etmem gerektiğini söyledi. Ben iki yöntemide denedim. Saat 2 de Type-C ile kasaya USB şeklinde bağlayarak taktım ve akşam saat 8 oldu aradan geçen koskoca 6 saatte gram ilerleme kaydetmedi.

Steam'de bulunan DSX adında bir yazılım var. Oradan şarjı kontrol ettiğimde %15'te sabit takılı kaldığını gördüm. Sonra kolu telefon şarj aleti ile prize taktım. Samsung marka telefonun orijinal şarj kablosu. Yaklaşık 3 saat gibi bir sürede %100 dolu hale geldi. Ama bunu da araştırdığımda ve sorduğumda çok zararlı olduğunu söylüyorlar. Herkes bir şey söylüyor. 10 kişinin 5'i zarar vermez geri kalan 5 kişi zarar verir diyorlar. İnternette satılan şarj istasyonları var. Ama onlarda 500 TL'den aşağı fiyatta satılmıyor. Ne yapsam bilemedim. Sorunum bu. Merak ettiğim başka bir konu da 20 güne yakındır kapalı olmasından bahsettim ya. Bu kadar uzun süre kapalı kalmasında herhangi bir sorun oluşur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adaptörü hızlı şarj olmadığı sürece kullanılabilir. Hızlı şarj olsa da kullanılır da ufak bir sıkıntı olsa, örneğin adaptör dandikse, aygıtı bozar.

Kasayla şarj adaptörü aynı voltajı verir. Amper fazlalığı sorun olmaz, aygıt ihtiyacı olan amperi çeker. Amperin yüksek olması hızlı şarj eder. Ama voltaj fazlalığı aygıtı bozar. Hızlı şarj aletleri aygıtla haberleşerek hızlı şarj desteğini yoklar, başarısız olursa standart 5V verir, başarılı olursa anlaşılan voltajı sağlar.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yaklaşık olarak bir buçuk ay önce DualSense gamepad satın aldım. Vallahi ne yalan söyleyeyim aldığım günden bugüne toplasanız 2-3 saat kullanmışlığım yoktur. Çünkü şu anda güncel olarak oynadığım oyunlarda kolun hiçbir özelliği desteklenmediği için ileride oynayacağım oyunlar için bekliyorum. Ve kol 20 güne yakındır kapalı. Arada bir kol kapalı iken saçma sapan tuşlara basıyorum ama nedendir bilmiyorum. Kolu aldığım gün araştırma yaptım şarj konusunda. Birçok kişi Type-C kablo ile kasaya bağlayıp şarj etmem gerektiğini söyledi. Başka bir kısım ise bunun çok yavaş olduğunu ve prize takarak şarj etmem gerektiğini söyledi. Ben iki yöntemide denedim. Saat 2 de Type-C ile kasaya USB şeklinde bağlayarak taktım ve akşam saat 8 oldu aradan geçen koskoca 6 saatte gram ilerleme kaydetmedi.

Steam'de bulunan DSX adında bir yazılım var. Oradan şarjı kontrol ettiğimde %15'te sabit takılı kaldığını gördüm. Sonra kolu telefon şarj aleti ile prize taktım. Samsung marka telefonun orijinal şarj kablosu. Yaklaşık 3 saat gibi bir sürede %100 dolu hale geldi. Ama bunu da araştırdığımda ve sorduğumda çok zararlı olduğunu söylüyorlar. Herkes bir şey söylüyor. 10 kişinin 5'i zarar vermez geri kalan 5 kişi zarar verir diyorlar. İnternette satılan şarj istasyonları var. Ama onlarda 500 TL'den aşağı fiyatta satılmıyor. Ne yapsam bilemedim. Sorunum bu. Merak ettiğim başka bir konu da 20 güne yakındır kapalı olmasından bahsettim ya. Bu kadar uzun süre kapalı kalmasında herhangi bir sorun oluşur mu?
Priz ile şarj etme zarar verir fazla akım sen kasaya bağlamışsın ama kasa açık değilse kol zaten şarj olmaz.

DualSense maksimum 7.5w ile sarj olabiliyor diye biliyorum, kasanın verdiği güç çok düşük kalıyordur.
Adaptörle şarj edicekseniz orijinal olmasına dikkat edin 65w adaptör ile deneseniz de alacağı maksimum güç belli fakat güvenli olması adına 7.5-5w şarj adaptörü bulunuyorsa onla şarj etmeniz daha garanti olur.
Ben kendim genelde powerbank ile 1A, 5W şarj ediyorum, Bluetooth ile bağlıyken şarj'da devam ediyor.

Kardeşim kasa açık. Kapalı iken zaten nasıl şarj olsun. 6 saatte gram ilerleme göstemedi. DualSense kullanan başka bir arkadaşıma sordum o ise asıl bu bozar dedi. Koskoca 6 saatte şarj neden %15'te sabit takılı kalsın.

DualSense maksimum 7.5W ile şarj olabiliyor diye biliyorum, kasanın verdiği güç çok düşük kalıyordur.
Adaptörle şarj edecekseniz orijinal olmasına dikkat edin 65W adaptör ile deneseniz de alacağı maksimum güç belli fakat güvenli olması adına 7.5-5W şarj adaptörü bulunuyorsa onunla şarj etmeniz daha garanti olur.
Ben kendim genelde powerbank ile 1a, 5W şarj ediyorum, Bluetooth ile bağlıyken şarj'da devam ediyor.

Şarj cihazının üstünde 5.0 yazıyordu. Voltajı o sanırım bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı