DualSense tetik tuşlarından klik sesi geliyor

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Bugün ikinci bir sıfır sonu t1a koduyla biten son seri DualSense kontrolcü aldım. Bütün tuşları çalışıyor, drift testindende geçti ancak kafama bir olay takıldı. R2 ve L2 tuşlarına hızlı basmasan yavaş şekilde bastırınca tık, tık sesi geliyor tam basmıyorum yarısına basınca bu ses oluyor ancak oynamaya engel değil bu durumu yaşayan var mı? PS5 içinden çıkan beyaz koldada denedim onda olmadı zaten siyah aldığım yeni kol daha bir tok hissettirdi muhtemelen önceki seri üretimdir (Asya üretim kontrolcü) veya bana öyle geliyor. Eğer ileride sıkıntı olabilecek bir şeyse değiştirebilirim sanmıyorum ama yine de sormak istedim.
@403377 @xefe

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• IMG_1631.jpeg
    IMG_1631.jpeg
    144,8 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_1635.jpeg
    IMG_1635.jpeg
    185,5 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_1636.jpeg
    IMG_1636.jpeg
    194,6 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Benim de 2. kolumda var. Herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Deneme amaçlı adaptif tetik olan bir oyuna girin, tetikler sertleşsin oynayın herhangi bir sorun olursa bildirirsiniz. Başta dediğim gibi bu ses herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Hatta benim tetikler şu an gıcırdıyor. Yağlama vakti gelmiş.

Benim de 2. kolumda var. Herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Deneme amaçlı adaptif tetik olan bir oyuna girin, tetikler sertleşsin oynayın herhangi bir sorun olursa bildirirsiniz. Başta dediğim gibi bu ses herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Hatta benim tetikler şu an gıcırdıyor. Yağlama vakti gelmiş.
Astroda denedim diğer koldan farkı yok sadece ses hocam yağlama derken benim onu yapmaya gözüm yemez WD-40 sıkan gördümde bilemedim çok kullanan birisi değilim haftada 25 saat oyun oynuyorum
Teşekkür ederim.

Astro'da denedim diğer koldan farkı yok sadece ses hocam yağlama derken benim onu yapmaya gözüm yemez WD-40 sıkan gördümde bilemedim çok kullanan birisi değilim haftada 25 saat oyun oynuyorum.
Teşekkür ederim.

Yani 2. kolda böyle bir sorun olmadığı için bende pek yapmak istemiyorum. Ses konusunda DualSense çok fazla özellik barındırdığı için böyle şeyler normal.

Geri
Yukarı