DualShock 4 alınır mı?

Yer
Denizli
Daha fazla  
Merhaba, PC oyunlarını gamepad ile oynamaya başladım ve bayağı hoşuma gitti. Bilgisayarda kullanmak için gamepad bakıyordum ama hepsi ya yan sanayi ya da aşırı pahalı. Ben de DS4 almaya karar verdim fakat sonradan pişman olmak istemiyorum. Sizce DS4 mantıklı mı yoksa 850TL bütçe ile daha iyi bir gamepad mümkün mü?

Bilgisayar için bence DualSense'ye gerek yok, kolun tam performansını alamayacaksınız sonuçta. DS4 yeter, geriye para da kalır.
Niye ben bütün özelliklerini kullanıyorum? Daha iyisini almak varken niye kötüsünü alsın ki. Arada 100 lira var.

Niye ben bütün özelliklerini kullanıyorum? Daha iyisini almak varken niye kötüsünü alsın ki. Arada 100 lira var.
Tetik hissiyatı vb. oluyor ise dediğiniz gibi DS alsın.

(Ben titreşim özelliği ve tetik hassasiyetini çalışmıyor diye biliyordum, çalışıyormuş. Kusura bakmayın.)

Tetik hissiyatı vb. oluyor ise dediğiniz gibi DS alsın.

(Ben titreşim özelliği ve tetik hassasiyetini çalışmıyor diye biliyordum çalışıyormuş. Kusura bakmayın.
Adaptive trigger, hoparlör vs. hepsi çalışıyor. Adaptive trigger destekli oyunların hepsi PC'de de destekli. Ergonomi konusunda da DualSense çok daha iyi.

Sorun değil, bu kontrolcüler eskisi gibi uyumsuz zannediliyor ancak PC'de hem Xbox hemde DualSense kullanan birisi olarak Xbox artık tozlandı diyebilirim kullanmaya kullanmaya. Şu an tek eksisi sanırım bazı oyunlarda hala ısrarla Xbox arayüzü getirip PS arayüzü getirmemeleri, Elden Ring gibi.

Adaptive trigger, hoparlör vs. hepsi çalışıyor. Adaptive trigger destekli oyunların hepsi PC'de de destekli. Ergonomi konusunda da DualSense çok daha iyi.

Sorun değil, bu kontrolcüler eskisi gibi uyumsuz zannediliyor ancak PC'de hem Xbox hemde DualSense kullanan birisi olarak Xbox artık tozlandı diyebilirim kullanmaya kullanmaya. Şu an tek eksisi sanırım bazı oyunlarda hala ısrarla Xbox arayüzü getirip PS arayüzü getirmemeleri, Elden Ring gibi.
Aslında gönlümden geçen Xbox, analog çubuğunun yeri daha konforlu görünüyor ama aşırı pahalı.
DS5 için bütçemi zorlamaya karar verdim fakat şu tetik hassasiyetinin ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok.

tetik hassasiyetinin ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında gönlümden geçen Xbox, analog çubuğunun yeri daha konforlu görünüyor ama aşırı pahalı.
DS5 için bütçemi zorlamaya karar verdim fakat şu tetik hassasiyetinin ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok.
DualSense'de çok fazla fazla özellik var. Şu konfor sorunu DS4'de çok var evet ama DualSense en az Xbox kadar rahat ve ayrıca imkanınız varsa MediaMarkt gibi yerlerde iki kontrolcüyü elinize alıp bir deneyin derim. DualSense ağırlık ve hissiyat olarak çok daha iyi. Ayrıca tetik özellikleri için arkadaşın attığı videoyu izleyebilirsiniz.

Bu arada Xbox alacağınız zaman pil ve şarj aleti de temin etmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı