DualShock 4 bilgisayarda görünüyor fakat çalışmıyor

NightKing

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde orijinal bir DS4 aygıtı var bilgisayarıma bağlıyorum fakat herhangi bir ışık yanmıyor ve aygıt yöneticisinde Wireless Controller olarak görünüyor. İnternet üzerinden gamepad testi yaptığımda gamepadin tuşlarına dokunduğumda monitör üzerinden refleks verdiğini görüyorum fakat DS4 Windows uygulamasında cihaz hiçbir şekilde görünmüyor ayrıca Xbox 360 Controller driver kurdum fakat aygıt yöneticisinde dediğim gibi Xbox 360 Controller yerine Wireless Controller olarak görünüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle DS4Windows kullanmanıza gerek yok. Çoğu oyun destekliyor bu kontrolcüyü. Herhangi bir oyunda deneyebilirsiniz, özellikle Steam üzerinde. Steam tanıyorsa sorun yoktur.

Hocam Xbox Game Pass üzerinden kullanıyordum şansıma bir şekilde sorunu halletmeyi başardım ama bu sefer de gamepad üzerinde hangi tuşa bassam çift tıklıyor. Hatta FIFA 21 oyununda gördüğüm bir durumu paylaşayım çift DualShock gözüküyor

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-06_223216560.png
    resim_2022-06-06_223216560.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 28
Hocam Xbox Game Pass üzerinden kullanıyordum şansıma bir şekilde sorunu halletmeyi başardım ama bu sefer de gamepad üzerinde hangi tuşa bassam çift tıklıyor. Hatta FIFA 21 oyununda gördüğüm bir durumu paylaşayım çift DualShock gözüküyor
Bu bende de böyleydi, çözümünü bilmiyorum maalesef. Steam dışı oyun olarak ekleyip birde öyle deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı