Dubleks Ev İçin Router Önerisi

Vorga

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

2 Katlı evde oturuyorum ve modem alt katta salonda bulunuyor. Fakat internete bağlandığım bilgisayar üst kattaki oda da ve 2.4 GHz'de 100 Mbit üzerinden 60 Mbit almama rağmen Latency (gecikme) değerleri oldukça yüksek çıkıyor. Telekom'un verdiği modem ZyXEL H298A da anladığım kadarıyla yeterince güçlü değil ve duvar kalın olduğu için sıkıntı çıkarıyor. Çünkü kabloyla veya alt katta modemin yanında kablosuz bağlanınca ping değerlerim o kadar kötü çıkmıyor. Bu sorunu 2 adet acces point/router yardımıyla aşmayı düşünüyordum. Fakat daha sonra Airties'ın Air 4920 modeline denk geldim ve hangisini almam gerektiği konusunda kararsız kaldım. Sizce access point kullanmak mı daha düşük gecikme süresine sahip bir bağlantı sunar bana yoksa Airties'ın mesh sistemi mi? Ayrıca mesh sistem kullanmanın indirme, gönderme ve online oyunlarda olumsuz bir yanı olur mu?

Model olarak TP-Link Archer C60, Xiaomi Mi Router 3 veya yukarıd bahsettiğim Airties Air 4920 (veya 4930) modelleri arasında kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dublekste c60 kullanıyorum alt kattan full sinyal alıyorum tabi bu oturduğun yerdeki sinyal kirliliğine göre değişir. 5ghz çekim gücü de beklediğimden yüksek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı