Çözüldü Dubleks evde internet nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PORSHİUS

Kilopat
Bilgisayar siparişi verdim, gelmeden bilgisayarı koyacağım odaya tam internet erişiminin sağlanmasını istiyorum. Ağırlıklı olarak CS:GO, Valorant gibi oyunlar oynayacağım için ping sorunu yaşamak istemiyorum. İnternet hızını tam olarak o odaya götürmek için kablolu bağlantı yapmam lazım, biliyorum. Ama internet kablosu ile oda çok ters. Kullandığım modem de eskidi ve çekim gücü azaldı.

Bunun için ne yapmalıyım? Yeni bir modem ve Wi-Fi güçlendirici mi almalıyım yoksa odaya kablo çekebilmek mümkün mü?

Bağlantı aracı olarak TP-Link TL-WN722n cihazını kullanıyordum.

Çözüm
Telefon prizi dediğiniz?

Eki Görüntüle 1462636

Eger buysa tam istediğim noktada var.

Şöyle bir şey içinde 4 tane pin olmalı.

1658685911913.png

Telefon prizi dediğiniz?

Eki Görüntüle 1462636

Eger buysa tam istediğim noktada var.

Aynen bu da olur o zaman sana bundan lazım.
Bundan alıp modemi iki tarafı rj 11 olan bir kablo ile buraya bağlayın bakalım hat var ise internet gelir yok ise dediğim gibi bu prize gelen kabloyu ankastreden değiştirmeniz lazım.
Yapamazsanız elektrikçi yapar.

1658686146373.png
Odaya kablo çekmek elbette mümkün benim evim de dubleks gerek evin içerisinden gerek evin dışından odanın penceresinden önemli olan istemek. :D
Modeminizi internet sağlayıcınız karşılıyorsa veya sizin karşılamanıza izin veriyorsa güzel bir modem kullanmalısınız özellikle de Wi-Fi 6 bir modem işinizi görecektir.

Evinizin mimari yapısını bilmiyorum ama çok zor değil kablo çekmek, dışardan kolayca getirilebilir. Yok istemezseniz, bir router/access point tarzı birşey alıp, diğer kata koyun. Ama onada kablo ile bağlantı yapmak daha iyi olabilir. Kablosuz cihazlar nolursa olsun, tam verim veremiyor.

Modemin durduğu konumdan odana kadar metre yardımıyla duvardan mesafeyi ölç. Ölçtüğün uzunluktan 10 metre kadar daha uzun bir CAT6 kablo al ve tavandan kabloyu çivili kroşe yardımıyla odana kadar çek.

Bilgisayar siparişi verdim, gelmeden bilgisayarı koyacağım odaya tam internet erişiminin sağlanmasını istiyorum. Ağırlıklı olarak CS:GO, Valorant gibi oyunlar oynayacağım için ping sorunu yaşamak istemiyorum. İnternet hızını tam olarak o odaya götürmek için kablolu bağlantı yapmam lazım, biliyorum. Ama internet kablosu ile oda çok ters. Kullandığım modem de eskidi ve çekim gücü azaldı.

Bunun için ne yapmalıyım? Yeni bir modem ve Wi-Fi güçlendirici mi almalıyım yoksa odaya kablo çekebilmek mümkün mü?

Kablo çekmeyeceksen bunu deneyebilirsin : Elektrik hattından internet.

Arkadaşların dediği gibi kablolu kallanman daha faydalı.
Ana modem alt katta bilgisayar üst katta ise üst kata bu modemden bir kablo çekin.
Araya iyi bir ap koyun ve bu apden bilgisayara bir kablo daha çekin.
En azından yukarı katta mobil cihazlarda sorunsuz internete girer.

Kablo çekmeyeceksen bunu deneyebilirsin: Elektrik hattından internet.

Tavsiye etmem çok verimsiz ben bir ara kullandım.

Arkadaşlar ilk başta modemin konumunu evin daha merkezine yerleştirmek istiyorum. Bunu yapınca zaten kasanın olduğu odaya mesafe yarıya inmiş oluyor. Modem direkt bu sekil bağlanmış internet kablosuna.

1658680528831.png

Yeni konular

Geri
Yukarı