Dudak yarası nasıl geçer?

Mercaen

Hectopat
Selam arkadaşlar, 10 - 12 gündür dudak kenarlarındaki yaralar geçmiyor. Sirkeli su falan kullansak oda zarar veriyormuş var mı bu işin bildiğiniz zararsız doğal yönte mi? Mikroptan olduğunu biliyorumda aklıma antibiyotik içmek geldi. Tuzlu suda tahriş eder. İlla doktora mı gideceğiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, 10 - 12 gündür dudak kenarlarındaki yaralar geçmiyor. Sirkeli su falan kullansak oda zarar veriyormuş var mı bu işin bildiğiniz zararsız doğal yönte mi? Mikroptan olduğunu biliyorumda aklıma antibiyotik içmek geldi. Tuzlu suda tahriş eder. İlla doktora mı gideceğiz?
Dudakta yara varsa ya diş sık fırçalanmıyor yara çok su içilmiyordur tek iki bildiğim neden bunlar uyguluyormusunuz?

Az su içiyorum ve fırçalama yok evet. Sırf yara geçsin diye denerim. Dişlere zararı olduğunu düşündüğüm için kullanmıyorum. Hiç aklıma gelmemişti :D ama açık yaraya zarar verebilir mi öyle bir sorun var.

Eğer ki dudağınızdaki yara uçuk ise krem sürebilirsiniz en fazla. Uçuk değil ise ağız temizliğine daha çok dikkat etmeniz gerekiyor olabilir.

Az su içiyorum ve fırçalama yok evet.
Ozaman hatayı bulduk bile, çok sık su için ve dişlerinizi fırçalayın fırçalama alışkanlığınız yoksa dudaklarınız çatlar o dudak yaraları dile kadar gider ve ağızda yayılır

Diş fırçala, ayaklarını yıka bunlar günlük bakım için önemli. Naneli birmacun kullan ve soğuk su kullan daima.

Eczaneye 100 lira ile gidip dudağın için krem istesen 2 güne sıkıntın kalmaz. Oradakiler çok bilgili kişiler. Doktora bile gitmene gerek yok.

Açık yara olmasa diş macunu iyi olurdu. Açık yara dediğim dudak açılıp kapandığı yerde dışarıda. Ya aldık küçük bir tüp kullandım bitti geçmedi. Her gün abdest alırken temizleniyor. Ama su az içiyorum.

Açık yara olmasa diş macunu iyi olurdu. Açık yara dediğim dudak açılıp kapandığı yerde dışarıda.

Yani fırçalamayacak mısın?

Yatmadan önce ya da sabah kalktığında anında ferahlık hissini yaşamayacak mısın? Ağzının temiz olması daima önemli bakteriler diş çürümesine yol açıyor dişi yiyorlar adeta.

Eğer ki dudağınızdaki yara uçuk ise krem sürebilirsiniz en fazla. Uçuk değil ise ağız temizliğine daha çok dikkat etmeniz gerekiyor olabilir.

Yani fırçalamayacak mısın?

Yatmadan önce ya da sabah kalktığında anında ferahlık hissini yaşamayacak mısın? Ağzının temiz olması daima önemli bakteriler diş çürümesine yol açıyor dişi yiyorlar adeta.

Fırçalamada sorun yok. Oradaki yaraya zarar verir mi onu bilmiyorum. Deriyi tahiş edip iz kalabilir. Gerçi içerisi temizlenmiş olacak. Dışarıyada bakteri gitmeyince geçebilir.

Geri
Yukarı