Dude13'ün AP Teemo Rehberi

Dude13

Hectopat
Herkese merhabalar boş vaktimi değerlendirerek AP Teemo'm ile karşınızdayım.
-----------------------------------------------------------------------------------

1.Neden Teemo
2.Yetenek Açıklamaları
3.Yetenek Dağılımı
4.Eşyalar
5.Uzmanlıklar(Masteries)
6.Runelar

-----------------------------------------------------------------------------------

1.Öncelikle neden Teemo? Teemo çünkü ;
-Yüksek hasar veren yetenekleri
-D.O.T. (Damage Over Time) dediğimiz belirli bir zaman doğrultusunda hasar vermesi ki bu Teemo'da zehiri sayesinde, 6 saniye boyunca her saniye hasar vermesi. Tamamen hiç bir mana harcamadan. :)
-Görünmez Ulti'si :) (mantarları)
-Ayrıca çok tatlı. :)

Tamam Teemo da neden AP ? AP, çünkü ;
-Blinding Dart adlı yeteneğimiz ile Ability puanları birleşince devasa bir hasar oluşması.
-Bu sefer de "Toxic Shot"ımızla görünmeyen bir şekilde saldırı gücümüzün artması.
-"Blinding Dart" büyülü hasar verdiği için (Magic Damage) rakipleri ters köşeye de yatırma şansımız var. Tabii ki de eğer kastığımız eşyalardan bunu anlamayacak kadar Noob'salar. :)

2.Yetenekler

Camouflage : Evet bu karakterimizin pasif yeteneği olup, 3 saniye hareketsiz kalıp, hasar almazsa olduğu yerde kamufile olur. Ve kamuflajdan çıktığı zaman, 3 saniye boyunca saldırı hızı %40 artar.

Blinding Dart : Efendim Blinding Dart'ımız kör edici atış olup, gerçekten de rakibi kör eder. Kör olduğu sürece rakip fiziksel zarar veremez.
Gereksinim : 70/80/90/100/110 mana
Hasar(büyü) : 80/125/170/215/260 + 0.8*Ability miktarı
Kör etmesi : 1.5/2/2.5/3/3.5 saniye
Menzili : 680

Move Quick : Adından da anlaşılacağı üzere bir kahraman veya kule vurana kadar depar atma.
Sabit 40 mana istiyor yeteneğimiz.
verdiği yürüme hızı: 15/20/25/30/35 %

Toxic Shot : Rakibin damarlarında 6 saniye boyunca öldürücü zehir dolaşmasını sağlayan pasif yeteneğimiz.
Hasar(Büyü):8/14/21/28/35 + 0.14*Ability

Noxious Trap : Ve işte beklenen an Ultimiz. 6. seviyede açılan bu yeteneğimiz haritanın istediğimiz yerine mantar koymamızı sağlar. Gerçekten çok stratejik bir olaydır bu. Sizin mantarları yerleştireceğiniz yerler oyunun gidişatına etki edebilir. Mantarın üzerine herhangi bir düşman bastığı anda mantarımız patlar ve 5 saniye boyunca etraftakilere hasar verir. Ayrıca onları yavaşlatır
Gereksinim:70/100/120 mana
Hasar(Büyü):350/500/650 + 0.8*Ability

3.Yetenek Dağılımı

Benim önerim bu siz nasıl isterseniz onu yapın tabi ama 5. seviye de Move Quick'i mutlaka alın !
1 tane Move Quick işinizi görecektir.

1.Blinding Dart
2.Toxic Shot
3.Blinding Dart
4.Toxic Shot
5.Move Quick
6.Noxious Trap
7.Blinding Dart
8.Blinding Dart
9.Toxic Shot
10.Blinding Dart
11.Noxious Trap
12.Toxic Shot
13.Toxic Shot
14.Move Quick
15.Move Quick
16.Noxious Trap
17.Move Quick
18.Move Quick

4.Eşyalar:

-Başlangıç için bir adet Doran's Ring ve bir adet hp pot öneriyorum
-Oyunun gidişatına göre eğer durumunuz iyiyse ve ''Daha adam öldürürüm ben ya ölmem de.'' diyor iseniz, bir adet Mejai's Soulstealer alıp Ability'mize Ability katabiliriz.
-Eğer durumunuz muallaktaysa veya çoktan Mejai's Soulstealer'ı almışsanız, tercihe göre hızlı vurmak için, Berserker's Greaves çok vurmak içinse, Sorcerer's Shoes alın.
-Siz de farkedeceksiniz ki oyunun bu zamanlarında HP'ye ihtiyacınız var. Bir adet Giant's Belt alıp onu yavaş yavaş Rylai's Crystal Scepter'a çevirin.
-Şimdi burada yolumuz ikiye ayrılıyor. Fazla vurmak mı yoksa yavaşlatmak mı?
-Fazla vurmak için,Sheen
Sonrasında, Lich Bane
-Yavaşlatmak için, Phage
Sonrasında, Frozen Mallet

-İkisini de kastığınız da efsane olursunuz
-Hani bu kadar kasıp hala oyun bitmemişse Doran's Ring'i satıp, yerine Void Staff alın

5.Uzmanlıklar

Şimdi Teemo için en iyi uzmanlıklar

21 Atak 0 defans 9 Fayda (Utility)

Atakta sakın "Burning Embers"ı ve "Archaic Knowladge"ı almayı unutmayın.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

6.Rune Seçimi

Rune seçimine gelince, Magic Penetration veya Ful Ability olabilir. Hiç olmadı ortaya karışık olarak bir şey yapın. Ama benim tavsiyem Ability.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ona buildim :

-Doran's Ring + pot
-Nashor's tooth (bol bol mayın için.)
-Rylai's scepter
-Zhonya's Ring
-Lich Bane

İyi gideceğime inanıyosam, bir de Mejai Soulstealer ya da Sword Of The Occoult (Evet biraz hybrid ama :D) alıyorum. Ama seninki de iyi.
Bunların dışında 1 sey daha var, AP Teemo'nun özellikleri deyip, mayını yazmamışsın. Çok alınır Teemo bunlara. :)

Ya bir şey soracağım. AP Teemo sadece Mashroom için değil mi ? Yani tek Skill için gerek var mı AP'ye ? Bu arada cidden çok güzel bir çalışma olmuş, eline koluna sağlık.

Ya bir şey soracağım. AP Teemo sadece Mashroom için değil mi ? Yani tek Skill için gerek var mı AP'ye ? Bu arada cidden çok güzel bir çalışma olmuş, eline koluna sağlık.

Yok hayır, "Blinding Dart" Çok feci hasar veriyor ve "Toxic Shot"ta Ability ile arttığı için, komple bütün özelliklerini arttırıyor. Gerçi kim ne için yapar bilemiyorum. Ama bence Magic Penetration sayesinde Tank ve DPS düşmanı, yüksek hasar sayesinde de canları az olan büyücüleri çok rahat haklıyor. Ve de teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 14 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı