Düğün kına vs yapmadan evlenilir mi?

Ben neden 2 göbekli teyze oynayacak diye eşimle 100 bin liralık borcun içine gireyim ki onun yerine sade bir nikahtan evlenirim. O 100 bin lira yerine araba ev falan alınır yani?
O 100 bin lirayı akrabalara yedireceğine nikahı yaptıktan sonra eşinle yurt dışına çıkabilirsin.
100 bin lira çöpten bulunmuyor ki yine çöpe gitsin.

Sacma adetler iste. Insani sıkıntıya sokmaktan baska bir ise yaradigini görmedim. Sorunuza gelecek olursak; evleneceginiz kisiyi ikna edebilirseniz olabilir.

Size benden kücük bir tavsiye. Evlenecegim, dügün kina vesaire yapacagim diye kredi cekip de borca girmeyin.

Kendisi ikna olsa da ailesi olmaz diyenler var.

En iyi evlenmemektir geçmiş olsun.

Hiç evlenmemekle hayat geçmez be abi nereye kadar :(

Eger masraflari kendileri karsilayacaklarsa istedikleri gibi dügün yapabilirler. Maksat sizi borca sokmaksa o zaman dügün yapmak zorunda degilsiniz. Ne yapin edin, kendinizi borc altina sokmayin.

Kredi cekme gibi islere de hic bulasmayin. Olmayan bir parayi alip harcamasi kolay. Asil mesele onu ödeyebilmek. Kredi insanin basina sadece bela ve sıkıntı aciyor.

Ölüm kalim meselesi olmadigi sürece kredi isine bulasmayin.

Eger masraflari kendileri karsilayacaklarsa istedikleri gibi dügün yapabilirler. Maksat sizi borca sokmaksa o zaman dügün yapmak zorunda degilsiniz. Ne yapin edin, kendinizi borc altina sokmayin.
kendime uygun birini arıyorum sağdan soldan bakalım bulabilecek miyim 24 yasına giricem 2 3 yıl tanısıp evlenmek istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı