Düğün kına vs yapmadan evlenilir mi?

Bi de 24 yaşına geldiği için evlenmeyi düşünmesi de garip aslında, bilemiyorum. İnsanlar neden sürekli evlenmeyi zorunlu bir şey olarak düşünüyor ki? Aşık olup evlenmeyi düşünmek yerine sanki evlenebilmek için aşık olmayı düşünüyorlar.
Yaş fazla artmadan olsun bitsin diye düşünüyorlar.

"Sağdan soldan" nasıl bir tabir, ikinci el araba mı bakıyorsun. 24 yaşındasın gelecek planlamanın böyle olması üzdü beni biraz. Umarım kendine uygun gördüğün kişi de seni kendine uygun görür.

Ne alaka yahu? Sağdan soldan dediğim çevreden yani.

Bir de 24 yaşına geldiği için evlenmeyi düşünmesi de garip aslında, bilemiyorum. İnsanlar neden sürekli evlenmeyi zorunlu bir şey olarak düşünüyor ki? Aşık olup evlenmeyi düşünmek yerine sanki evlenebilmek için aşık olmayı düşünüyorlar.

Sen evlenme kardesim zorla tutan yok.

Yaş fazla artmadan olsun bitsin diye düşünüyorlar.

İyi de erken evlenmek daha kötü bir şey ki :d Erkekler 20'li yaşlarda bile çocuk gibi bakıma muhtaç halde oluyor, yemek yapmayı geçtim temizlik bile yapamayanlar var (*genelde*). Yani bana saçma geliyor o yüzden :d İnsanın kendini geliştirmeden bu kadar ciddi bir şeye girişmesi bana saçma geliyor yani. (konu sahibi özelinde değil, genel olarak erkekler böyle olduğu için yazıyorum, ben de dahil)
sen evlenme kardesim zorla tutan yok

Dediklerim sana özel değil kanka, genel olarak insanlar böyle düşünüyor. Sen böyle düşünmüyorsan üzerine alınmana gerek yok.

Düğününü yap kardeşim. Ben 30 yaşındayım. Düğünsüz olmaz. Her kızın hayalidir. Hiç buradaki çoluk cocugu dinleme, bir ömür boyu lafı olur. Bizim adetlerimizde düğün vardır bu kadar basit. Dışkısını çıkarmazsanız maksimum tutacağı 20.000-30.000 TL'dir bir düğünün. Allah mutlu mesut etsin şimdiden.

Sen evlenme kardesim zorla tutan yok.

4. yılına girdiğim bir ilişkim var, gayet ciddiyiz fakat durumun çok çok iyi değilse bir süre beklenilmesi çok faydalı. Daha iyi şartlarda bir evlilik yapabilecekken ,ortada fol yok yumurta yok, evlenmeye istek olmamalı diye düşünüyorum.

Yoksa evlen evlenme canım, kim ne karışabilir. Her şey istediğin gibi olsun, umarım çok mutlu olursun :)

Düğününü yap kardeşim. Ben 30 yaşındayım. Düğünsüz olmaz. Her kızın hayalidir. Hiç burda ki hentaici çoluk cocugu dinleme bir ömür boyu lafı olur. Bizim adetlerimizde düğün vardır bu kadar basit. 💩 Çıkarmazsanız maxsimum tutacağı 20.000-30.000 TL'dır bir düğünün. Allah mutlu mesut etsin şimdiden.
20.000-30.000 az para mı? Neden bir grup insan halay çekecek diye o kadar para verelim? Ayrıca her kızın hayali düğün değil.

20.000-30.000 az para mı? Neden bir grup insan halay çekecek diye o kadar para verelim? Ayrıca her kızın hayali düğün değil.
Bazı şeylerin parayla ilgisi yok. Yaşın küçükse bu cümleni anlarım. Ama yaşın büyükse biraz görüş açını genişlet, derim. Bir iki kişi halay çekecek diye 20.000-30.000 TL vermiyorsun. Sen ve akrabalarınla güzel bir geçirmek hayatını ömrünü adayacağın insanla güzel bir gün geçirmek için veriyorsun. Senin mantığınla hergün ekmekle su iç. Neden et yiyorsun? Sonuçta karnın doyuyor mu? Doyuyor. Yesene her gün ekmekle su! Neden ete para veriyorsun yazık değil mi?

Düğününü yap kardeşim. Ben 30 yaşındayım. Düğünsüz olmaz. Her kızın hayalidir. Hiç burda ki hentaici çoluk cocugu dinleme, bir ömür boyu lafı olur.

"Karşısındaki insana bağlı olarak" cevaplar verilmiş. Daha ortada gelin yok, düğün yap da enteresan bir yorum olmuş. Ayrıca "düğün" illa düğün salonlarında 45 derecede terlemek olmuyor, daha önce de söylediğim ve yakınım tarafından yapılmış olan, boğazda bir teknede sadece yakınların ile eğlenmek de "düğün" kısmına girer bence. Biraz lüks gibi gözükebilir fakat yazdığınız sayılara denk geliyor.

Umarım hentaici çocuk ben değilimdir, biraz alınmadım değil. :)

Bazı şeylerin parayla ilgisi yok. Yaşın küçükse bu cümleni anlarım. Ama yaşın büyükse biraz görüş açını genişlet, derim. Bir iki kişi halay çekecek diye 20.000-30.000 TL vermiyorsun. Sen ve akrabalarınla güzel bir geçirmek hayatını ömrünü adayacağın insanla güzel bir gün geçirmek için veriyorsun. Senin mantığınla hergün ekmekle su iç. Neden et yiyorsun? Sonuçta karnın doyuyor mu? Doyuyor. Yesene her gün ekmekle su! Neden ete para veriyorsun yazık değil mi?
Şu ana kadar ablam abim de dahil hiçbir gittiğim düğünde eğlenmedim. 5 dakika durdum düğünlerde. Yaşım 21 belki ilerleyince düğünü severim.

Akrabalarım eğlenicek diye o kadar para vermem. Evleneceğim insan ile eğlenmek istiyorsam giderim yurtdışında ya da yurt içinde güzel bir balayı yaparız. Düğünden daha iyidir. Ayrıca bir gün eğleneceğim diye aylarca borç ödemek bence çok saçma.

Geri
Yukarı