Düğün kına vs yapmadan evlenilir mi?

"Karşısındaki insana bağlı olarak" cevaplar verilmiş. Daha ortada gelin yok, düğün yap da enteresan bir yorum olmuş. Ayrıca "düğün" illa düğün salonlarında 45 derecede terlemek olmuyor, daha önce de söylediğim ve yakınım tarafından yapılmış olan, boğazda bir teknede sadece yakınların ile eğlenmek de "düğün" kısmına girer bence. Biraz lüks gibi gözükebilir fakat yazdığınız sayılara denk geliyor.

Umarım hentaici çocuk ben değilimdir, biraz alınmadım değil. :)
Ne fark eder? İster teknede olsun isterse kapının önünde bir davulcu bir zurnacıyla olsun. Önemli olan mutlu bir gün geçirmek. Ayrıca kadınlar böyle şeyleri sonradan konuşmayı sever. En moderni de sever en gericisi de sever. Kadın kadındır özünde. Ömrünü hayatını geçireceğin bir insandan böyle önemli ve güzel bir günü almanın bir mantığı yok. İstersen bir cafede küçük bir canlı müzik eşliğinde yap. Sana kalmış. Ama yapın derim ben.

Öyle bir kız bulursak evlenilir de öyle kızı bulması ilk sorun.

Ailemin normal şartlarda çok laf edeceğini düşünmüyorum ama benim çevremde gördüğüm kadarıyla takı takası mevcut. Sen onun düğününde altın takarken altın takmıyorsun, yatırım yapıyorsun. İleride o altın sana dönecek diye yapıyorsun. O sana ne taktıysa sen de ona onu takıyorsun.

Ailem biraz bu kafada. O yüzden sıkıntı çıkartabilirler. E, tabii bir de kızın ailesi diye bir şey var.
Ama dediğim gibi. Önce öyle bir kız bulmak gerekiyor.

Bu yüzden genel cevap, becerebiliyorsanız düğün, kına vesaire yapmadan evlenilir.

20.000-30.000 TL
Neden ete para veriyorsun yazık değil mi?

Bunu gidip kadınlara sormak tabi daha doğru olur ama ben arkadaşlarımdan duyduğumu söylüyorum, kızların düğün yapma gibi hevesleri yok. Ayrıca altın maltın takı düşkünlüğü de görmüyorum hiç çevremde. Tabi, değişir yaşadığın çevreye göre. Hatta sizin için bir kız arkadaşıma soracağım belki de ben yanılıyorumdur. 30000 lira ile düğün mü yapmak ister başka bir şey mi? diye soracağım.

Ailemin normal şartlarda çok laf edeceğini düşünmüyorum ama benim çevremde gördüğüm kadarıyla takı takası mevcut. Sen onun düğününde altın takarken altın takmıyorsun, yatırım yapıyorsun. İleride o altın sana dönecek diye yapıyorsun. O sana ne taktıysa sen de ona onu takıyorsun.
Evet o olayı hiç sevmiyorum. Düğünlere gittiğinde yardım olsun diye para verirsin yatırım yapacaksan al sende dursun gönlünden ne kopuyorsa onu verirsin bütçe neyse onu verirsin. Borç almak istesem bankadan da alabilirim zaten.

Ne fark eder? İster teknede olsun isterse kapının önünde bir davulcu bir zurnacıyla olsun. Önemli olan mutlu bir gün geçirmek. Ayrıca kadınlar böyle şeyleri sonradan konuşmayı sever. En moderni de sever en gericisi de sever. Kadın kadındır özünde. Ömrünü hayatını geçireceğin bir insandan böyle önemli ve güzel bir günü almanın bir mantığı yok. İstersen bir cafede küçük bir canlı müzik eşliğinde yap. Sana kalmış. Ama yapın derim ben.
Bende bir kızım ve düğün bana göre dünyanın en gereksiz şeyi. Her kadın seviyor diye bir şey yok yani.

Şu ana kadar ablam abim de dahil hiçbir gittiğim düğünde eğlenmedim. 5 dakika durdum düğünlerde. Yaşım 21 belki ilerleyince düğünü severim.
Vallah genç. Eğer ömrünü adayacağın kadınla böyle bir günde eğlenemiyorsan zaten naneyi yemişsin. Yanlış tercih, derim. Zaten yanında durmaya bile tahamül edemediğiniz biriyle evlenmeyin.
Akrabalarım eğlenicek diye o kadar para vermem. Evleneceğim insan ile eğlenmek istiyorsam giderim yurtdışında ya da yurt içinde güzel bir balayı yaparız. Düğünden daha iyidir. Ayrıca bir gün eğleneceğim diye aylarca borç ödemek bence çok saçma.
Baban annenle düğünsüz mü evlenmiş? Ablan varsa düğünsüz vermek ister miydin? Hayatını adayacağın bir kadına böyle güzel bir gün vermek istemez misin? Bu soruların hepsinin cevabı evet ise o zaman böyle bir kadında bulabiliyorsan Türkiye'de o zaman evlen kardeşim. Hadi ''AEO''.

Yakın akrabalarla fazla kalabalık olmadan yapılan sade bir nikahı anlarım da günümüzde yapılan 150-200 kişilik düğünlerin ne anlamı var mesela? Öyle bir düğünde de zaten eğlenen kişiler bu yakın akrabalar ve dostlar oluyor. Gerisi oturmaya, dedikodu yapmaya, pasta yemeye geliyor. Büyük ihtimalle gelin ve damat gelenlerin çoğunu da tanımıyordur. Ne gerek var tanımadığım, samimi olmadığım insanların benim en özel günlerimden birisinde benimle olmasına?

Genelde ailelerin istediği şekilde düzenleniyor düğünler.

Ben 11 sene önce sünnet olduğumda düğün yapmayı düşünüyorlardı; düğün yapmayın, o paraya bilgisayar alın demiştim. Bilgisayar almışlardı :d Herhalde 30-35 yaşında vereceğim kararda da karışmazlar.

Geri
Yukarı