Düğün kına vs yapmadan evlenilir mi?

Benim altın derdim yok. Kızlar çalışarak, kendi parasını çalışarak kazanmalıdır. Altına güvenmemelidir. Gidip çalışacak, para kazanıcak. O para sigortasıdır. Ayrıca o hangi kızlar dediğin kız ben oluyorum.
Evet toplu büyük miktarda altın takmaya gerek yok ama yatırım yapmalı insan. Evlendikten sonra da hem erkek hem kız altın biriktirebilir. YTD.

Hangi kızlarmış onlar? Aklı havada olanlar mı? Ya git annene sor anlattırma burda. Annene de ki; anne takının anlamı nedir? Takı sadace süs değildir. Bir tür sigortadır, sigorta. İnsanlar o takıları takar. Kızda o takıları ister niye ister? Elinde altın taşıma manyağı biri olduğu için mi ya da yarın bu adamla evlenecem iyi günü var kötü günü var diye mi? Yarın evleneceksin. İşler kötüye gitti. Neyle ayakta duracan o altınla. Yarın evlenecen çocugun olacak neyle o çocugun geleceğini yapacaksın o altınla. Biraz aklınızı kullanın ya. Büyüklerinizi falan dinleyin. Siz evleneceğiniz kişiyi altın meraklısı, düğün meraklısı bir zombi olarak görüyorsanız zaten evlenmeyin arkadaşım.
Siz çok zekisiniz😂 Peki bunları yapmadan para cebimize kalsa o parayla zor zamanları idare etsek. Sİzde az kafanızı çalıştırıp bunu düşünün. Bide öyle önünüze gelene aklı havada olanlarmı diye hitap etmenizle az çok sizin kafa yapınızı anladım. Birşey daha bunların hepsi 30.000 tutar diyenler tek tek bütün masrafları yazıp bana açıklarmı?

Hangi kızlarmış onlar? Aklı havada olanlar mı?

İlk cevap geldi bile. 1de1.

Evleneceksin ve 30000 liranız var, 30000 lirayı düğün için mi harcardın yoksa başka bir şey için mi diye sordum. Cevabın aynısını yazıyorum:

''düğün normalde de yapmazdım, onunla birlikte karar verip başka verimli olack bir şey yapardım, en kötü birikim yapardım''

Şimdiye kadar gidilip düğünlerde verilen takıların parasıyla milyar milyor paramız olabilirdi. Aileme de sürekli derim gitmeyin düğünlere para falan vermeyin, evlenmeyi düşünmüyorum, evlensemde düğün falan yapmayacağım diye ama gidiyorlar. Tabi onlar açısından bakınca da kalıplaşmış bir gelenek olan bu duruma eşlik etmezlerse karşıdaki saçma sapan insanların yapacağı yorumlardan çekiniyorlar. Sonuç olarak düğün istemeyen bir arkadaş bulabilirseniz düğün masrafı yerine paranızı daha güzel şekillerde değerlendirebilirsiniz. Ek olarak düğün hakkında şöyle bir fikrim de bulunuyor. Sosyal dilencilik gibi geliyor bana. Düğün yapıyoruz gelin masraflarımızı karşılayın diyormuş gibi. Neyse kişisel tercihlere saygı gösteriyorum. Düğün saçmalıktır!

Siz çok zekisiniz😂 Peki bunları yapmadan para cebimize kalsa o parayla zor zamanları idare etsek. Sİzde az kafanızı çalıştırıp bunu düşünün. Bide öyle önünüze gelene aklı havada olanlarmı diye hitap etmenizle az çok sizin kafa yapınızı anladım. Birşey daha bunların hepsi 30.000 tutar diyenler tek tek bütün masrafları yazıp bana açıklarmı?
30.000 TL değil en az 100.000 TL tutar.

Şimdiye kadar gidilip düğünlerde verilen takıların parasıyla milyar milyor paramız olabilirdi. Aileme de sürekli derim gitmeyin düğünlere para falan vermeyin, evlenmeyi düşünmüyorum, evlensemde düğün falan yapmayacağım diye ama gidiyorlar. Tabi onlar açısından bakınca da kalıplaşmış bir gelenek olan bu duruma eşlik etmezlerse karşıdaki saçma sapan insanların yapacağı yorumlardan çekiniyorlar. Sonuç olarak düğün istemeyen bir arkadaş bulabilirseniz düğün masrafı yerine paranızı daha güzel şekillerde değerlendirebilirsiniz. Ek olarak düğün hakkında şöyle bir fikrim de bulunuyor. Sosyal dilencilik gibi geliyor bana. Düğün yapıyoruz gelin masraflarımızı karşılayın diyormuş gibi. Neyse kişisel tercihleri saygı gösteriyorum. Düğün saçmalıktır!
Dilencilik yok çoğu akraba borç veriyor gelip söylüyorlar ben lira verdim sen para taktın. İstemiyorlar ama dile getiriyorlar. Sonraki düğüne mecbur.

Şimdiye kadar gidilip düğünlerde verilen takıların parasıyla milyar milyor paramız olabilirdi. Aileme de sürekli derim gitmeyin düğünlere para falan vermeyin, evlenmeyi düşünmüyorum, evlensemde düğün falan yapmayacağım diye ama gidiyorlar. Tabi onlar açısından bakınca da kalıplaşmış bir gelenek olan bu duruma eşlik etmezlerse karşıdaki saçma sapan insanların yapacağı yorumlardan çekiniyorlar. Sonuç olarak düğün istemeyen bir arkadaş bulabilirseniz düğün masrafı yerine paranızı daha güzel şekillerde değerlendirebilirsiniz. Ek olarak düğün hakkında şöyle bir fikrim de bulunuyor. Sosyal dilencilik gibi geliyor bana. Düğün yapıyoruz gelin masraflarımızı karşılayın diyormuş gibi. Neyse kişisel tercihleri saygı gösteriyorum. Düğün saçmalıktır!
Kesinlikle katılıyorum. Toplum yaşantısından dolayı biliçaltına yerleşiyor bu tür şeyler. Ah bu süperego...

Yeni konular

Geri
Yukarı