Düğün salonu açmak mantıklı mı?

Demi Lovato

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Üniversiteyi kazanamazsam yani istediğim puanı alamazsam düğün salonu açmak istiyorum, sizce de doğru mu bu devirde düğün salonu açmak? Kafadan bir hesaplama yaptım 1 düğün 10.000 lira olsa hafta da 2 düğün olsa ayda 8 düğün yapar ve aylık kazanç 80.000 yapıyor hadi bunun 50.000 ni masrafa gitse 30.000 kalıyor fazlasıyla yeter bana 15.000~20.000 bile yeter fazlasıyla.

İnternet cafe de para mı var? İyimisiniz siz? Daha geçen gün bizim burada ki internet cafe kapatıldı iş yapmadığı için. Herkesin elinin altında internet ve pc var kimse gitmiyor ki internet cafelere.
Sanmıyorum. Okullara yakın bir bölgedeyse tutacaktır, çünkü en kötü bilgisayarlar 2500₺ ve asgari ücret 2000₺. Çocuğunu devlet okuluna yollayan, bilgisayar alacak durumu olmayan insanların çocukları internet kafelerine gidiyor napsınlar.

Üniversiteyi kazanamazsam yani istediğim puanı alamazsam düğün salonu açmak istiyorum, sizce de doğru mu bu devirde düğün salonu açmak? Kafadan bir hesaplama yaptım 1 düğün 10.000 lira olsa hafta da 2 düğün olsa ayda 8 düğün yapar ve aylık kazanç 80.000 yapıyor hadi bunun 50.000 ni masrafa gitse 30.000 kalıyor fazlasıyla yeter bana 15.000~20.000 bile yeter fazlasıyla.
Bu işin anlaşmalı fotoğrafçısı var, ayrıca nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama mesela izmirde gaziemir eski kipanın biraz ilerisinde yol üstü bir açık mekanda haziran ayında abim 7000 yada 6000 gibi bir rakama anlaşmıştı salonla. Açık mekan, şarkı, fotoğraf ve video kayıt dahil. Gayet iyi bieyerde. Her düğünü aynı rakama düşünme yani yeri gelir 15.000'de olur 7000'de olur ama içerik de önemli. Bence bizim milletimiz için bitmeyecek bir olay. He çetesi olur mu haracı olur mu bilemem ama salon açtım demekle olmuyor sadece, fotoğraf, video, masa sandalye, orkestra, yiyecek içecek falan düşük bütçe artık kimsenin ilgilendiği bir şey değil. Biz toptancıyız, işporta defolu ürünlerimizi alıp satan bir abla vardı. Tek başına oğlunun düğünü yaptı ve bizim düğünden aşağı kalır yanı yoktu. Biz önemsemiyoruz çok şükür ortalama bir durumdayken, işporta tezgah kuran abla tek başına düğün yapıyorsa aç kalınacak iş değil yani. Orta-üst kalitede olmalı düğün salonu.

Uptade 2020 gelmemiş sana heralde, o dediğin şey 2010'da falan geçerliydi, o da Metin 2 falan oynanıyordu diye. İnternet kafe açılacaksa, çok işlek yerde açılması lazım, özellikle en yüksek bilgisayarlara sahip olunması gerek. AAA online oyunların sistem gereksinimleri neyse ona göre bir internet kafe açılması lazım, yoksa kimse Wolfteam oynamaya gelmez.
Daha yeni internet kafe açan tanıdığım var. Gayet güzel de gidiyor işleri. Ben ayrıntı vermedim sadece güzel para var dedim. Az önceki mesajımda da dediğim gibi birileri battı diye internet kafe işinde para yok demek mantıklı olmaz. Kazanamayan internet kafeler olduğu gibi günde 2500 TL'ye yakın kazanan internet kafe'de var. Arkadaşın parası da var, yüksek seviye sistemler ile bir dükkan açabilir fakat zaten istemediğini belirtmiş.

Daha yeni internet kafe açan tanıdığım var, gayet güzel de gidiyor işleri. Ben ayrıntı vermedim sadece güzel para var dedim. Az önceki mesajımda da dediğim gibi birileri battı diye internet kafe işinde para yok demek mantıklı olmaz. Kazanamayan internet kafeler olduğu gibi günde 2500 TL'ye yakın kazanan internet kafe'de var. Arkadaşın parası da var, yüksek seviye sistemler ile bir dükkan açabilir fakat zaten istemediğini belirtmiş.
Detaylandırmak zorundasın dostum, internet kafelerde güzel para var demenin dibi boş kalıyor. Aynı şekil boyacılıkta da para var, işini bilip müşterisine tatlı dilli olan ayakkabı boyacısı da kazanıyor..

Üniversite de düğün salonu açmak ile ilgili ne görecem?

Ben çok gördüm haftada 2 gün hatta haftada 3 düğün gördüğümü hatırlıyorum, kış olduğu halde bile burada ki düğün salonlarında hafta da 2 kere olmasa da 1 kere kesinlikle oluyor.
Düğün salonu açmak gibi tabi ki özel bir kategoride bir şey görmeyeceksin ticaret düşünüyorsan, ticaret üzerine. Pazarlama düşünüyorsan, pazarlama üzerine öğrenim göreceksin.

Adam askeri ücretle çalışıyor gidiyor 10.000 liraya düğün yapıyor. Bunun gibi insanları çok gördüm sadece tek bir gece için o kadar masrafa giriyor, sadece düğün salonu parası için demiyorum altın, gelinlik, damatlık gibi şeyler. Akıl yok adam da
Akılını yeterli kullanamaması ayrı bir konu ama asgari ücretle o düğünü kimse yapamaz genelde düğünü aileleri yapar ki bu sadece düğün töreni değil hemen her alanda geçerlidir bizim ülkede yoksa asgari ücrete veya 3-4 bin maaşla otomobil, ev gibi menkul veya gayrimenkul alımı mümkün değil. O da bizim toplumsal bağlarımızla ilgili ama konuyla pek ilgisi yok .

Babamla ortak düğün salonu açtık Yozgat sorgunda 5.000.000TL tuttu bahsettiğin rakamların 3 katı rakamlarla sezonluk 200 düğün yapıyoruz. Ama genç isen daha bulaşma kesinlikle maddiyat ve destekçin(benim babam)önemli çok masraflı haberin olsun, her açılanda tutmuyor haberin olsun iyi ölç iyi tart...

Üniversiteyi kazanamazsam yani istediğim puanı alamazsam düğün salonu açmak istiyorum, sizce de doğru mu bu devirde düğün salonu açmak? Kafadan bir hesaplama yaptım 1 düğün 10.000 lira olsa hafta da 2 düğün olsa ayda 8 düğün yapar ve aylık kazanç 80.000 yapıyor hadi bunun 50.000'ni masrafa gitse 30.000 kalıyor fazlasıyla yeter bana 15.000~20.000 bile yeter fazlasıyla.

Doğru değil.

Geri
Yukarı