Dün gece Türk Telekom'a ne oldu?

Çalışma olabilir bu aralar EBA yüzünden internetlerde yoğunluk var port genişletme mi ne çalışmaları yapıyormuş belki odur.
Yalan hocam, bu firmanın yaptığı tek şey zaten bu: Yalan söylemek.

Yaptıkları yatırım falan hep göz boyama, ben daha gerçekten ihtiyacı olup yardım alan birini göremedim. Yüzlerce kere mesaj atıp istekte bulunmama rağmen doluluk yüzünden alamadığım ADSL altyapımı düzeltmediler. Fiber dönüşümü bırakın kapasite arttırımı bile yapmadılar.

Öğrenciyim, online eğitim yapmam için internet lazım ama umursanmıyorum. Ama geçen okudum Sosyal'de ki biri VDSL 85 Mbps alabiliyorken FTTH altyapı getirmişler. O insanın mı daha çok ihtiyacı var yoksa benim mi?

Yalan hocam, bu firmanın yaptığı tek şey zaten bu: Yalan söylemek.

Yaptıkları yatırım falan hep göz boyama, ben daha gerçekten ihtiyacı olup yardım alan birini göremedim. Yüzlerce kere mesaj atıp istekte bulunmama rağmen doluluk yüzünden alamadığım ADSL altyapımı düzeltmediler. Fiber dönüşümü bırakın kapasite arttırımı bile yapmadılar.

Öğrenciyim, Online eğitim yapmam için internet lazım ama umursanmıyorum. Ama geçen okudum Sosyal'de ki biri VDSL 85 Mbps alabiliyorken ftth altyapı getirmişler. O insanın mı daha çok ihtiyacı var yoksa benim mi?

Senle ikimizin fibere ihtiyaçı var fakat nerede o altyapılar merak ediyorum. Senin altyapın varken yok oldu. Benim altyapım VDSL2 fakat o kablo her an ölecek. Ve fiber yok utanmadan kabloyu değiştirin diyorlar. Site kocaman sanarsın dairede oturuyormuşum gibi davranıyorlar. Kabloyu değiştirin zor bir şey değil diyorlar :D.

Arkadaşlar dün gece sizde de oldu mu bilmiyorum. Fiber altyapıdayım. Ev telefonu WAN girişinden sağlanıyor yani internet ile aynı yerde geliyor yine aynı şekilde. Oyun oynuyordum. Saat 00:00'a yaklaşıyordu. Birden evdeki ev telefonu gitti. Şebeke bağlantısı kesildi yani. Sonrasında fiber altyapı kullanan diğer arkadaşımda da pingimiz aniden 1386'ya fırladı bağlantımız kesildi yeniden geldi. Geldikten sonra 85 ms ile oynamaya başladım. Sürekli kırmızı fiş işareti çıkıyordu sonradan gidiyordu. Sizde de böyle oldu mu? Bu arada hala durum böyle pingim 80 civarlarında geziyor. Ben fiber altyapı da nasıl 85 alabilirim Allah'ı aşkınıza arkadaşlar. Önceden 58 ms alıyordum. 85'e fırladı inmiyor bir de. Normalde bulunduğum yerden Avrupa sunucusuna 39 ms alırken şimdiki haline bakın arkadaşlar rezalet.

39 milisaniyeyi de ilk Türk Telekom günlerimde alıyordum. Şu sıralar 58'de geziyor.
Gece 00:00'da oluyor bazen öyle şeyler, kısa sürüyor zaten, 1-2 saate kendini yeniliyor. Sanırım 00:00 olduğunda kendini sıfırlıyor.

Bi ara türknet peeringlerde sorun mu oluşmuştu düzenleme mi yapıyorlardı bilmiyorum ama 1-2 ay pingler berbat olmuştu sonra eskisinden kat kat daha iyi oldu benzer bir şey olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı