Dünya Düz Olsaydı Neler Olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vsauce, yayınladığı bir videoda dünyanın neden düz olmadığını ve olsa bile neden üzerinden düşmeyeceğimizi anlatıyor.

En sonuna gitmek için uğraşırdım, zekaya bak be :p

Şimdi evreni yaratan ALLAH olduğu için ben onun yarattığı evrende yaşarım. Ancak insanlarda herşeyi keşfeder herşeyin farklı bir bilim dalı vardır ancak dünyanın şeklini uzayı evreni ALLAH vaar etmiş. Sadece dünyanın dışındaki gezegenlerin şeklini ben bilemem nasıl dik duruyoruz onuda bilemem ALLAH bunun için yer çekimini vaar etmiş. ayrıcada sorudan uzaklaştık ha son bir şey insanlar ALLAH'ın yarattaığı herşeyi keşfedemez.

Bilimi de ilerletirse sevinirim. Özellikle ülkemizde.

Biz bilim konusunda ve keşif konusunda çok gelişmiş bir ülke değiliz bakın gerçekten diyorum insanlar yollarından sapmaya başladı yok içkiymiş yok uyuşturucu sigara 14 yaşında çocuklar sigara içmeye büyüklük göstermeye başlıyor affedersizin ama türk milleti bu kafayla bırakın keşifi hiç bir yere varamazlar zaten kıyamet her geçen yıl yaklaşıyor tabikide insanlar belkide dünyanın %5'ini keşfedebilmiştir ALLAH bilir neler var daha işte bu yüzden ALLAH bilir. Biz sadece bildiklerimizle yetiniriz dünya yuvarlakmı düzmü sorusunada ALLAH nasıl yaratmışsa öyledir derim tabikide nasıl yarattığına dair araştırmalar yaparım sizin bu kadar üslupsuz tavır sergilemenize gerek yok yok cahillik olurmuş herşeye rağmen demek istediğim bu düzeni ALLAH yaratmış bizde bu düzenin nasıl oluştuğuna dair bilim adamları sayesindede bilgi sahibi oluruz ancak bu herşeyi bilmemiz anlamına gelmez. Kussura bakmayın biraz moralim boozuk.

Her cumlende "Allah" yazmasan belki ne demek istedigini anlayabilirdim. Yasamamizi dinlere degil, bilim ve teknolojiye borcluyuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abarttım biraz şöyle dinle bilim bağlantılı dersek daha doğru olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı