Dünya düz araştırma ödevi

rawll

Hectopat
İyi sosyaller, lise öğrencisiyim fizik dersinden bir ödev aldım. fizik öğretmenim dünyanın düz olduğuna dair birkaç bilgiler, araştırma yapmamı istiyor. Yaklaşık birkaç saattir kafa patlatıyorum fakat hiçbir şey bulamadım. Bir araştırma konusu gibi düşünebilirsiniz sadece kanıtlamam lazım gibi bir şey :D. Saygı çerçevesi içerisinde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi sosyaller, lise öğrencisiyim fizik dersinden bir ödev aldım. fizik öğretmenim dünyanın düz olduğuna dair birkaç bilgiler, araştırma yapmamı istiyor. Yaklaşık birkaç saattir kafa patlatıyorum fakat hiçbir şey bulamadım. Bir araştırma konusu gibi düşünebilirsiniz sadece kanıtlamam lazım gibi bir şey :D. Saygı çerçevesi içerisinde yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hocam, bilimsel olarak gerçek olmayan birşeyi istemesi saçma. Meteorların düşmesinden bile anlayabileceğimiz birşey. Dünya düz değil.

Evet de bunu öğrensin diye olabilir. Sadece doğruları öğrenirsek kimse bir şeyi nasıl yanlışlayacağını bilemezdi.

Bence tümden gelimi dene biraz. Yani "dünya düz olsaydı şunlar bunlar olurdu. Bakalım var mı?" şeklinde bir yaklaşım. Yuvarlak olmayan bir nesnenin manyetik alan oluşturamayacağını duymuştum mesela.

Veya düz dünya siteleri, videoları vardı. Bu iddiaların doğruluğunu kontrol edebilir, hepsini kapsayan bir rapor hazırlayabilirsin.

Düz dünyanın imkansız olduğu su götürmez bir gerçektir fakat hocanın bu ödevi verirken ki amacı gözüme daha bir önemli geldi.

Adamın karşısında hiç uğraşma yutubdan ISS Live yaz aç direkt.
Hahahahhgaha çok güldüm ya, ilk arkadaşın dediği gibi boş kağıt verirsen tam puan garanti. Tahminimce hoca dünyanın düz olduğunu düşünmüyor, sadece sizin bu konu hakkındaki fikirlerinizi ve bakış açınızı öğrenmek istemiş olabilir.

Blackburne isimli bir youtube kanalı var. Saçma kanıtlar sunarak düz dünyayı kanıtlamaya çalışıyor oradaki teorileri ve teoriler hakkındaki senin fikirlerin kağıda yazarak ödevini tamamlayabilirsin. Umarım hocan düz dünyacı değildir genelde sosyal zekaları 0 oluyor bu insanların.

Yeni konular

Geri
Yukarı