Dünya, Güneş'e bugünkü konumundan 1 kilometre uzakta olsaydı ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dünya ve Güneş arasındaki mesafe sabit değildir. Kış mevsimlerinde güneşe olan mesafemiz en yakın seviyedeyken, yaz mevsiminde ise güneşe olan mesafemiz en uzak seviyeye gelmekte.

Burada bir hata görüyor musun?

Yaz mevsiminde güneşin dünyaya en uzak olmasından bahsediyor kendince. Önemli olan ışığın geliş açısı.
Aynen bu durum söz konusu zaten, benim dediğimde ne yanlışlık var bu bana hatan var diyor onu anlamadım. Kış ayında Dünya, güneşe olan mesafesi kısalıyor, yazın ise ikisi arasındaki mesafe artıyor bildiğin gibi.
Yazın daha yakın değil miyiz?
Hayır daha uzağız yazın.

Yazın hava daha sıcak, nasıl daha uzakta oluyoruz şeklinde düşünüyorsanız, eksen eğikliği hakkında biraz araştırma yapın.

Yazın hava daha sıcak, nasıl daha uzakta oluyoruz şeklinde düşünüyorsanız, eksen eğikliği hakkında biraz araştırma yapın.

Aslında pek araştıracak bir şey yok 9. sınıf coğrafya dersinde öğretiyorlar bu konuyu

Peki kutuplardaki ısı farkını açıklar mısın?

Peki kutuplardaki ısı farkını açıklar mısın?
Güneş ışınları kutuplara eğik bir biçimde gelir, bu yüzden kutup noktaları soğuk oluyor. Kutup noktalarında 6 ay boyunca güneş hiç doğmaz ayrıca.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…