Dünya nüfusunun yüzde kaçı oyuncu bilgisayarına sahip?

Sizce dünya nüfusunun yüzde kaçı oyuncu bilgisayarına sahip? (Tahmin ediniz)

• %5

Oy: 44 44,4%
  • %10

Oy: 22 22,2%
  • %20

Oy: 13 13,1%
  • %30

Oy: 7 7,1%
  • %40

Oy: 3 3,0%
  • %50 (Maksimum)

Oy: 10 10,1%

• Oy verenlerin toplamı
    99

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Aklımda hep şu soru var; "Dünya nüfusunun yüzde kaçı oyuncu bilgisayarına sahip?" diye aklıma sürekli yankılanan bir soru var. Çünkü ben bile hayatımda daha henüz bir kere bile oyuncu bilgisayarına sahip olabilmiş değilim. Dünya nüfusunun 8 milyar olduğunu düşünürsek, dünya nüfusunun yüzde kaçı oyuncu bilgisayarına sahip? Bunu nasıl anlarız? Bu konuya dair bir istatistik var mı? Sizin tahminleriniz neler bu konuda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu asla bilemezsiniz. Yalnızca anket vb. şeylerle 1000-10000 kişi üzerinde anket yaparak genel bir tahmin yapılabilir. Ben şöyle bir tahmin yapayım. Okuduğum bölüm iyi bir bilgisayara sahip olmayı gerektiyor. Buna rağmen sınıfımda herkeste ''Oyuncu Bilgisayarı'' yok. Sınıfın 80 kişi olduğunu varsayarsak yaklaşık 10 kişide oyuncu bilgisayarı olarak nitelendirilebilecek bilgisayar var. Bu da yaklaşık %10 yapıyor. Bu bölümün iyi bir bilgisayara sahip olmayı gerektirdiğini göz önüne alırsak Dünya genelinde %10 oranı çok çok yüksek bir oran. Benim tahminim Dünya genelindeki oyuncu bilgisayarı sayısı Dünya nüfusunun %0.5'i bile olmadığı yönünde. Ancak bir tahmin yapmam gerekirse %0.005 makul bir tahmin olurdu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı