Dünya tek bir ülke olsa ne olurdu?

Şu andaki olan her şey devam ederdi. Ülkelerin yerini eyaletler alacak çünkü kimse bu kadar büyük toprakları yönetemez. Her eyaletin kural sistemi farklı olacak. Yine ten renkleri diller farklı olacak. Zamanla diller körelebilir fakat ülkemize bakınca birden fazla dil konuşuluyor bizde bile. Yemek çeşitleri de aynı kalır çünkü her yerin iklim ve toprak koşulları farklı. Para birimi tek olsa bile üretim tüm ülkeye yetmez yetemez. Dünya da hala birçok ürüne ulaşamayan birçok ülke var bunlar sayesinde biraz daha ulaşılabilir durumda bizim için.

İnsanlar olarak geçmişten ders alamayan akılsız bir tür olduğumuz için yine insanları doğduğu yere ve yöresel özelliklerine göre ayrıştırırdık. Kısa süre sonra o ülke yine parçalanırdı, insanlar kendinden olmayanları öldürmeye başlardı.

Sözün özü, insan işte... Değişen bir şey olmaz, çoğunuzun sandığının aksine o kadar da zeki yaratıklar değiliz.

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar sizce dünya tek millet, tek devlet olsaydı neler olurdu? Mesela her bir kıta bir eyalet olsa atıyorum Amerika kıtası Adana eyaleti olsa, Avrupa kıtası İstanbul eyaleti olsa neler olurdu? Futbol, teknoloji, basketbol gibi uğraşlar vs nasıl bir yere gelirdi? Mesela normal asker yerine uzak askerleri olabilirdi bence... Devamını siz getirebilirsiniz düşüncelerinizi bekliyorum.
Ya İstanbul ya da Kudüs olurmuş araştırmalara göre.. Spor dalları her gün yapılırdı oyuncular iptal iyi olmazdı :D. Ben ucuza bir şeyler alayım da birleşme mana olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı