Tüm dünya tek ülke olsa nasıl olurdu?

Dünyada fakirlik zengin lerden fazla olduğu için Dünya fakirler ülkesi olurdu.
Ancak afrikada su getirip götürmekten başka işi olmayan adamlar da mühendis falan olacak. Çalışacaklar yani.

Böyle birşey olsa ekonomi nasıl olurdu acaba?

İnsanoğlunun doğal iç güdülerini yenemediği bir gerçek(yenseydi binlerce savaş çıkmamış,ilkel silahlar kullanıyor ve hırsımızın yokluğundan dolayı günümüzde olan çoğu teknoloji ve yaşamı kolaylaştıran nesnelerin olmadığı bir dünyada olurduk mesela internet) bu yüzden kurulsa dahi uzun sürmez.
Buna yakın yapabileceğimiz tek şey:
hqdefault.jpg

Tüm dünya sadece 1 ülke olsa ve yanında bir sürü avantaj getirse. Ayrımcılık olmasa. Ekonomik dertler bitse. Dolar 1 TL olmak yerine, evrensel para birimi kullanılsa. Savaşlar bitse. Eğitim sistemi evrensel olsa. Olur mu böyle bir şey? 2100 yılında falan veya daha ileride olur mu? Çocukken hep düşünürdüm, sizin de tahmininizi alalım. Eminim siz de düşünmüşsünüzdür.

Tüm dünya sadece 1 ülke olsa ve yanında bir sürü avantaj getirse. Ayrımcılık olmasa. Ekonomik dertler bitse. Dolar 1 TL olmak yerine, evrensel para birimi kullanılsa. Savaşlar bitse. Eğitim sistemi evrensel olsa. Olur mu böyle bir şey? 2100 yılında falan veya daha ileride olur mu? Çocukken hep düşünürdüm, sizin de tahmininizi alalım. Eminim siz de düşünmüşsünüzdür.

Geri
Yukarı