Dünya tıp literatüründe bir ilk: COVID-19, akciğer kanserini taklit etti

Akciğer kanseri teşhisi konulan 52 yaşındaki N.T.'nin COVID-19 testi pozitif çıktı. Ameliyat öncesi COVID-19 tedavisi gören N.T.'ye yapılan tetkikler sonucu COVID-19'un akciğer kanserini taklit ettiği tespit edildi.

Dr. Fatoş Kozanlı, COVID-19'un akciğer kanserini taklit ettiğini, bunun dünya tıp literatüründe bir ilk olduğunu söyledi.

Ameliyat öncesi N.T.'nin COVID-19 testi pozitif çıkınca operasyon ertelendi. COVID-19 tedavisine başlanan N.T.'nin son testi negatif çıktı. Dr. Fatoş Kozanlı, tedavi sonrası tomografisi çekilen N.T.'nin akciğerindeki tümörün yok olduğunu fark etti. Kozanlı, N.T.'nin hastaneye başvurduğunda COVID-19 belirtisi olmadığını fakat ameliyat öncesi PCR testi yaptıklarını söyledi.

Bu da demek oluyor ki hasta kişi gerçekten akciğer kanseri olsaydı tümörün COVID-19 tedavisinden sonra ortadan kalkması mümkün olmazdı.

Kaynak

Son düzenleyen: Moderatör:
Kahramanmaraş'ta akciğer kanseri teşhisi konulan 52 yaşındaki n. T.'nin COVID-19 testi pozitif çıktı. Ameliyat öncesi COVID-19 tedavisi gören n. T.'ye yapılan tetkikler sonucu COVID-19'un akciğer kanserini taklit ettiği tespit edildi.

Sütçü imam üniversitesi sağlık uygulama ve araştırma hastanesi göğüs cerrahi ana bilim dalı öğretim üyesi dr. Fatoş kozanlı, COVID-19'un akciğer kanserini taklit ettiğini ve bunun dünya tıp literatüründe bir ilk olduğunu söyledi.

Ameliyat öncesi n. T.'nin COVID-19 testi pozitif çıkınca operasyon ertelendi. COVID-19 tedavisine başlanan n. T.'nin son testi negatif çıktı. Dr. Fatoş kozanlı, tedavi sonrası tomografisi çekilen n. T.'nin akciğerindeki tümörün yok olduğunu fark etti. Kozanlı, n. T.'nin hastaneye başvurduğunda COVID-19 belirtisi olmadığını ancak ameliyat öncesi PCR testi yaptıklarını söyledi.

Bu da demek oluyor ki hasta kişi gerçekten akciğer kanseri olsaydı, tümörün COVID-19 tedavisinden sonra ortadan kalkması mümkün olmazdı.

Kaynak

Olsun okulları açalım.

Bu Çin'in virüsü yapay zekalı yaptığına giderek inanmaya başlıyorum. Dünyaya yayıp milletin ölümüne sebep olup kutlamalar yapıyorlar, boşuna dememişler bu dünyada adalet yok diye.
Aynen yakında GPT-3 ekleyecekler. İnsanlar komplo teorilerini ne çok seviyor. Bir de şaka gibi beğenen var.

Bu olayı haberde duydum ama tıpsal açıdan tam anlayamadım.

Geri
Yukarı