Dünyanın en güçlü orduları belli oldu, Türkiye orta doğuda 1. dünyada 8. sırada

AB ve ABD çoktan TR'yi gözden çıkardı. Şu anda Yunanistan gözde ülke konumuna yerleşti.
Bizi kastetmedim Yunanistanı kastettim AB ve ABD konusunda.
güneyden gümbür gümbür YPG geliyor, haberin olsun.
Güneyde üstünlüğün bizde olduğunu görüyorum. YPG'nin üstünlük kurmaya yaklaşacağını da sanmıyorum ABD ne kadar destek veriyor olsa da.
F16ların ne zaman geleceği hatta geleceği bile belli değil. Üstelik ABD kongresine göre Türkiye ile yaşanabilecek sürtüşmelerde satışı tek taraflı bloke edebilecek. Üstelik dediğin gibi Yunanistan gözde ülke oldu ve görünmez uçakları da var. Savaş olursa göremediğin düşmanla nasıl savaşacaksın? Uğruna F35'ten vaz geçtiğimiz bir de bir ton ambargo yediğimiz S400'lerin 192 füzesi varmış bizde. 193. uçak veya füze cirit atacak artık.
Bizi programdan çıkarmak istediler ve çıkardılar. S400'de bahane oldu. Başka bir olay olsaydı o bahane edilecekti. Zaten F35'leri satın almakla kalmayacaktık bir nevi bölgedeki ülkelere parça tedariği yapan bir bayii gibi olacaktık. Yunanistan S300 alınca sıkıntı yok ama Türkiye S400 alınca problem.

Son düzenleme:
Bizi programdan çıkarmak istediler ve çıkardılar. S400'de bahane oldu. Başka bir olay olsaydı o bahane edilecekti. Zaten F35'leri satın almakla kalmayacaktık bir nevi bölgedeki ülkelere parça tedariği yapan bir bayii gibi olacaktık. Yunanistan S300 alınca sıkıntı yok ama Türkiye S400 alınca problem.

Sözde teknoloji transferi falan olacaktı S400'lerde. 200 tane bile füzesi yok. Hiçbir işe yaramaz o sistem sayılar ortada. Yarın ABD S400 leri bırakın size şunu verelim dese ilk birkaç ay eyy diye rest çekeriz sonra S400 leri bırakırız elimize de hiçbir şey geçmez. Acele etmeseydik F35 lerimiz olacaktı.

***ABD'nin F16 satışı için Yunan adaları üzerinde uçamaz şartı sunacağı iddia ediliyor. Kaynak İbrahim Haskoloğlu.

Son düzenleme:
Sözde teknoloji transferi falan olacaktı S400'lerde. 200 tane bile füzesi yok. Hiçbir işe yaramaz o sistem sayılar ortada. Yarın ABD S400 leri bırakın size şunu verelim dese ilk birkaç ay eyy diye rest çekeriz sonra S400 leri bırakırız elimize de hiçbir şey geçmez. Acele etmeseydik F35 lerimiz olacaktı.
Dedi zaten. F35 umuduyla S400'leri bırakıp sonra F35'de alamayıp S400'den de olup üstüne Rusya gazını %300 zamlı alacağız gibi.

Biz bu kadar iyi mıydık ya?
İlk Türk devletlerinden günümüze kadar Türk'lerin kültüründe askeri yapı çok önemli bir yer tutuyor. Bir de 40 yılı aşkındır aktif olarak süren terörle mücadele sebebiyle dünyanın en tecrübeli askeri kuvvetlerinden biriyiz.

Ayrıca zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada varlığımızı sürdürebilmek amacında isek güçlü olmak zorundayız başka bir lüksümüz yok.

Kötü ekonomik yönetimin sebep olduğu istikrarsız ekonomik yapı, ayrıca ekonomik ve askeri ambargolar olmasaydı bugün savunma harcamalarına ayrılan daha büyük bütçeler ile daha iyi bir seviye de olabilirdik pekala.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı