Eskişehir Dünyanın En Güvenli 12. Şehri Seçildi

OlkyNs

Decapat
Makaleler
73
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
eskisehir-008.jpg

eskisehir-004.jpg

eskisehir-005.jpg

Eskişehir'e illa gitmişliğimiz vardır dostlarım. İç Anadolu bölgesinin en inci ve gözdesi olarak bilenen Eskişehir Dünyanın en güvenli 12. şehri seçildi. Yurtdışında yapılan araştırmalarda belirlenen bu sonuç o yörenin halkını çok mutlu ettiği söylenmekte. Buna benzer bir araştırma da ülkemiz topraklarında da gerçekleştirilmiş ve Türkiye'nin en güvenli şehir ünvanına sahip olmuştu. Aslında bu şehri diğerlerinden ayıran şey insanlarının güler yüzlülüğü ve sıcak davranışları. Bir yandan öğrenci şehri olarak da adlandırlan bu şehirin her tarafında çoğunlukla küçük büyük öğrencilerle karşılaşabilirsiniz. Eğer gitmediyseniz tavsiye ederim dostlarım.
Bu arada dünyanın en güvenli 1. şehri ise Abu Dabi olmuş onu da belirtmiş olalım.

Bi' ara gitmiştim. Yakınlarda üniversite vardı sanırım. Bir cadde üzerinde sadece üniversiteli insanları gördüm. 5-10 kişi de değildi, bildiğin sürüydü :)

Cidden öğrenci şehri. Anadolu Üniversitesi'nin az üniversitelerde bölüm olan alanlarda başarılı olması da bir etken diye düşünüyorum buranın tercihinde.

Gerçekten şaşırdım Türkiye'den bir ilin güvenli şehir olarak seçilmesine bir kaynak gösterirseniz ayrıca mutlu oluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı