Dünyanın En Güzel Sahil Havalimanları

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 585
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Phuket Adası, Tayland:

Tayland’ın tatil adası Phuket’in havalimanı yaklaşma hattında Nai Yang Plajı bulunuyor. İnişler 09 pistine olduğunda uçaklar plaj üzerinden geçmeye başlıyor. Nai Yang’ta ayrıca spotter’lar için platform da yer alıyor.

2- Skiathos, Yunanistan:

Çok uzaklara gitmek istemezseniz, Ege Denizi’nin tatil merkezlerinden Skiathos Adası’nın havalimanı sizi bekliyor. Kısa pistin başına oturmak için pilotlar yaklaşma hattının biraz altında yaklaştıklarında birkaç metre üzerinizden geçen uçaklar insanın içini ürpertmiyor değil.

3- Sydney, Avustralya:

Avustralya’nın saatte 80 trafik ile en yoğun havalimanı olan Sydney Kingsford Smith Havalimanı’na özellikle 16R/34L pistine inişlerinde sahilden çok iyi fotoğraflar yakalamak mümkün.

1. resimdeki anı kesinlikle bir gün yaşayacağım :) 777/787/747 promosyonu olursa daha çok mutlu olurum. Ölmeden önce yapılacak listelerimde. 2. için biraz oturup düşünmek lazım :D

5b48477c5379ff024cff3469.jpg

5b4847b35379ff024cff3499.jpg

Kaynak: En iyi uçak seyredilen kumsallar

Son düzenleme:
Dünyada güzel yer kaldığına inanmıyorum artık COVID 19 sayesinde. Hele Çinli görmek hiç istemiyorum artık. Tayland'ı en başta görünce midem döndü resmen. 🥵

Saint Martin'deki Prenses Julianna Havaalanı ile ilgili bir video görmüştüm sahildeki insanlardan bir kaçı tellere tutunmuş uçağın kalkmasını bekliyor, uçak kalkarken bunlardan birini bir savuruyordu tellerden kafası taşa çarpıyordu. İnsanlar olanlardan ders almıyor ve aynı şeyi yapmaya devam ediyor.

Listedekiler kadar güzel olmasa da Nice Côte d'Azur havaalanı da güzel sayılır. İnişlerde iniş yönüne doğru sağda Nice manzarasını ya da solda Cannes - Antibes manzarasını izlemek güzel.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı