Dünyanın en iyi antivirüsü? Safetydetectives.com güvenilir mi?

Purim

Hectopat
Yer
Ankara
SafetyDetectives.com adında bir site var. Bir güvenlik uzmanı piyasadaki bütün antivirüsler ile detaylı testler yapıp 2020 yılının en iyi 10 antivirüs yazılımını seçmiş. Bu listeye göre 55 antivirüs şirketinden en iyi antivirüs Norton 360 seçilirken, Kaspersky 18. sırada yer alıyor. Testi yapan uzman hangi deneyleri hangi testleri yaptığını detaylıca yazmış.
Sizce bu listeye güvenilir mi? Genelde herkese Kaspersky öneriliyor ama acaba neden 18. sıraya yerleşmiş? Acaba bu site sponsorluk mu alıyor? Sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben inandım şahsen.

457726D3-B524-42EA-89CA-8BD3D336E446.jpeg

İndirdiğiniz andan itibaren TotalAV’nin ne kadar etkili çalıştığını ve tüm dosyaları ne kadar derinlemesine taradığını görünce şaşkına döndüm.

Hocam değişiklik gösterebilir. Bir ara ESET bir numaraydı. Ben Kaspersky kullanıcısıyım. Memnunum. Bu konuda bize @24099 hocam yardımcı olabilir. Kendisi bu konuda bilgilidir.

Ücretsiz antivirüsler arasından Panda Dome Free'yi birinci olarak seçmeleri ve sıralamada en başarılı olanları en sona almaları kendilerinin ne kadar gerçekçi olduğunu gösteriyor. Hiç bu kadar gerçekçi sonuçlar ile karşılaşmamıştım. :trol: Zaten ekiptekilerin ismi de çalıntı.

Bir de Bitdefender, düşük CPU kullanımında bulunuyormuş. İlk defa öğrendim. Teşekkürler, Safety Detectives.
yerlerde.gif

Free.png

Çevrimiçi güvenlik uzmanlarından oluşan ekibimiz, sektör uzmanlarının kapsamlı ve objektif virüsten koruma yazılımı incelemeleri ile birlikte virüsten korumayla ilgili makaleler ve kaynaklardan oluşan eksiksiz bir bilgi tabanı oluşturmak için çok sıkıdır.

Son düzenleme:
Tavsiye etmediğim bir site.

Testleri bu alanda otorite olanlardan takip edin. Sadece yoruma dayalı, ne idüğü belirsiz yerler yanıltır.

AV-Test, AV-Comparatives, VirusBulletin, MRG Effitas, PC Security Channel gibi yerler güvenilirdir. Buraları takip edebilirsiniz.
Önerdiğiniz sitelerde de test sonuçları farklılık göstermiş ama Kaspersky genel olarak yüksek puanlar almış. Peki siz hangi antivirüsü önerirsiniz? Bir başka konuda Kaspersky ve Malwarebytes'ı beraber kullanmamızı önermişlerdi. Bunu tavsiye eder misiniz? Malwarebytes'ın yaptıklarını Kaspersky yapamıyor mu?

Önerdiğiniz sitelerde de test sonuçları farklılık göstermiş ama Kaspersky genel olarak yüksek puanlar almış. Peki siz hangi antivirüsü önerirsiniz? Bir başka konuda Kaspersky ve Malwarebytes'ı beraber kullanmamızı önermişlerdi. Bunu tavsiye eder misiniz? Malwarebytes'ın yaptıklarını Kaspersky yapamıyor mu?
Kaspersky ile MBAM farklı alanlardaki ve farklı amaçlardaki yazılımlar. Birisi komple sistem korumasına odaklanırken birisi ise ağırlıklı olarak tarama amaçlı kullanıma odaklanmış yazılımlar.

Kaspersky tek başına genelde yeterlidir fakat tarama amaçlı olarak gerçek zamanlı koruması kapalı MBAM kullanılabilir ve ben de kullanılmasını öneriyorum genelde.

Test sonuçlarına gelecek olursak aylık bazda puan farkları olabilir. Bunlar normal şeyler. Önemli olan yıllık bazda sunduğu koruma oranıdır.

Önerdiğim antivirüs yazılımlarına gelecek olursak:

Ücretsiz olarak aşağıdakilerden biri olabilir.
  • Kaspersky Free
  • Comodo IS (Özel Yapılandırılmış)

Ücretli olarak ise aşağıdakilerden biri olabilir.
  • BitDefender
  • Norton Security
  • Kaspersky
  • F-Secure
Not : Sıralama yazılımların başarı sıralamasına göre değildir ve karışık sıralanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı