Dünyanın en iyi oyunu Witcher 3'tür (!)

Hocam Witcher evreninde Witcher'ler sadece kılıç kullanır. Witcher 3 de çok bile silah eklemişler. Witcher'in diğer oyunlarında daha az var yani Witcher 1 de bir hançer var ek olarak. Yani Witcher 3 de çok bile eklemişler.

Kesinlikle katılıyorum. Oyun evrenine rağmen silah çeşidi çok fazla.

Arbalet ile oynaman mümkün mü peki? Yani baştan sona kılıcı hiç kullanmadan oyun stilini tamamen arbalete dayaman falan? Hayır tabii ki, arbalet çok gereksiz bir araç bir kere oyunda hiçbir işe yaramıyor desem yeridir. Bir tek su altında garkolanlara tek atmak için işe yarıyor o kadar onun dışında oyuna etkisi bile yok.

Ben arbaleti kullanıyordum. Arbaletle oynamak zevkli biraz alışması zor.

Olm bak en iyi oyunu diyen adama sor aslında en iyi oyun o değil içine gir anlarsın da. Yani buna ironi yapman da çok ironik. Anti fanboy olmuyor musun. Bırakın insanlar neyi severler ise sevsinler. Bana göre de en iyi oyun Read dead desem biri çıkıp hayır budur dese bu benim düşünceme hakaret özgürlüğüme kısıt. Çünkü BENCE en iyi oyun o . Başkasına göre ne ise ne banane. Eğer herkes anti fanboyluk yapsa birinin sevdiğine laf etse o zaman game of the year seçilmez düşünsene yılının en iyi oyunu sekiro biri çıkıp şey diyor bu oyun ortalama üstü aslında çok kötü. Ama genel kitle sevmiş beğenmiş. Şimdi çıkıpta genel kitlenin sevdiği bir oyuna fanboyluk koktu demek. Aga kendinize gelin. Seven bırakın da sevdiği şeyi sevsin. Şu muhabbetler artık yani...

29 sayfa okunacak bir başlık değil, gerçekten bu kadar yazdınız mı?

Arkadaşlar, böyle saçma başlıkları yazanların gazına gelmeyin. Hepimizin oyun zevki başka.

Başlığa cevap: Yav he he.

Kesinlikle katılıyorum. Oyun evrenine rağmen silah çeşidi çok fazla.
Oyunda silah çeşidi yok, sadece kılıç ve arbalet kullanılabiliyor kendinizi kandırmayın. Evren seçimi Witcher 3'ü iyi bir ARPG yapmaktan alıkoyuyor işte sorun da bu, sırf evreninde kılıç dışında ekipman kullanılmıyor diye Witcher 3'e kıyak geçip RPG'si aslında çok iyi diyemeyiz.

Madem Witcher evreninden RPG olmuyor aksiyon & macera yapsalarmış o zaman veya farklı bir evrende RPG oyun geliştirselermiş, bu benim sorunum değil ki? RPG olarak Cyberpunk 2077 daha iyi bir RPG mesela Witcher 3'e kıyasla.

Oyunda silah çeşidi yok, sadece kılıç ve arbalet kullanılabiliyor kendinizi kandırmayın. Evren seçimi Witcher 3'ü iyi bir arpg yapmaktan alıkoyuyor işte sorun da bu, sırf evreninde kılıç dışında ekipman kullanılmıyor diye Witcher 3'e kıyak geçip RPG'si aslında çok iyi diyemeyiz.

Madem Witcher evreninden RPG olmuyor aksiyon & macera yapsalarmış o zaman veya farklı bir evrende RPG oyun geliştirselermiş, bu benim sorunum değil ki? RPG olarak Cyberpunk 2077 daha iyi bir RPG mesela Witcher 3'e kıyasla.

Ne istiyorsunuz tam anlamadım. Oyuna silah gelsin garkolanları tarayalım mı?

Oyunda silah çeşidi yok, sadece kılıç ve arbalet kullanılabiliyor kendinizi kandırmayın. Evren seçimi Witcher 3'ü iyi bir ARPG yapmaktan alıkoyuyor işte sorun da bu, sırf evreninde kılıç dışında ekipman kullanılmıyor diye Witcher 3'e kıyak geçip RPG'si aslında çok iyi diyemeyiz.

Yapan yapıyor zaten en iyi Witcher eseri Nightmare of The Wolf bence Vesemir'in dövüş stili mükemmeldi oyunda bunun %1'i bile yok kaç vur sadece combatı övmeye çalışan kendini kandırıyordur valla ya da hayatında Witcher dışında bir RPG oynamamıştır.

Nightmare of The Wolf izledikten sonra keşke Sapowski hakları temelli satmasaydı da Platinum Games bi Vesemirle oynadığımız H&S oyunu yapsaydı combata doysaydık dedim.

Yapan yapıyor zaten en iyi Witcher eseri Nightmare of The Wolf bence Vesemir'in dövüş stili mükemmeldi oyunda bunun %1'i bile yok kaç vur sadece combatı övmeye çalışan kendini kandırıyordur valla ya da hayatında Witcher dışında bir RPG oynamamıştır.

Nightmare of The Wolf izledikten sonra keşke Sapowski hakları temelli satmasaydı da Platinum Games bi Vesemirle oynadığımız H&S oyunu yapsaydı combata doysaydık dedim.
Dostum CD Projekt RED gibi hem çok iyi hikayeli hem çok iyi karakterleri ve diyalogları olan hem çok iyi atmosfer ve müzikleri olan bir oyun yapıp üstüne bu oyunu Çok ucuza satıp bir de üstüne kusursuz bir Türkçe Destek koyacak bir firma bilmiyorum ben. Yani combat iyi olsa ne olur kötü olsa ne olur. Ayrıca NOTW cidden çok iyi bir içerik. Tabi bazı mantık hataları var Witcherler çok güçlü yapılmış yani Witcherların aard ve ignisi baya güçlü olmuş. Bide Vesemir Witcher değilde Attack on Titan askerine dönüşmüş ordan oraya zincirle zıplamalar falan. Ama onun dışında karakterleri hikayesi müzikleri falan baya güzeldi. Ama bence biraz kısa olmuş film Bi yarım saat uzatsalardı keşke.

Dostum çünkü Cyberpunk 2077deki dünya bir sürü silah çeşitliliğine izin veriyordur büyük ihtimalle. Oyununu oynamadım ama animesinden gördüğüm kadarıyla bir sürü silah var. Ama Dediğim gibi Witcherde öyle olması söz konusu değil. Bu sefer mızrak çift elli balta yay falan ekleseler bu nası Witcher oyunu derler.

Yeni konular

Geri
Yukarı