Dünyanın en sağlam telefonu?

İyiymiş. Ama doğru. Benim de 7610 model telefonum suya düştüğü halde çalışıyordu. :D

Ama bu durum Nokia'nın iyi olduğunu göstermez demek istediğim bu. Benim Star Wifi da kuyuya düştü. 1 gün pirinçte beklettim çalıştı. Spor salonunda en az 10-15 defa basketbol öncesi ısınırken parkelere çakıldı hala sapa sağlam örneğin ama bunları Samsung iyi diye söylersem cahil derler çünkü millet telefona joystick bağlıyor artık. Xperia Z var mesela su geçirmez teknoloji kralı. Sonra CAT miydi, bir tane dozer, vinç üreten firma. Çizilmez, kırılmaz Android telefon yaptı adamlar...

Geçen gün Xperia Sola'yı yere sağlam şekilde düşürdüm ekranında en ufak bir çatlama yok. Başka telefon olsaydı kesin ekranı kırılmıştı.

S3'ü satıp Xperia Z alınca fazla bir fark olmaz. Galaxy S4 veya HTC One alınırsa olabilir.
Nasıl olmaz? Z'nin tüm teknik özellikleri iyi olduğu gibi bir çok kendine has özelliği var. Aynı zamanda çok sağlam bir telefon olduğu da net. 2 kat ram miktarı. AMOLED olmayan ve güneş altında gözüken bir ekranı var. Bunun dışında çok daha iyi işlemci, kamera, hoparlör, tasarımı var. Zaten Z ile S3 aynı kategoride olamaz. Z ekran boyutundan dolayı Note 2 ile karşılaştırılması gereken bir telefon. Bir kez daha Xperia Z ye göz atman gerektiğini düşünüyorum. S3 kullanıcıları ne kadar belli etmese de telefonla çok problemlilerdir bunu da söylemek isterim. Kendimden biliyorum :D

Konu tek bir cevabı olan veya yardım istenilen bir konu değil. Eğer konu sahibi yardım istese ve buna çözüm bulunmuşsa benim yaptığım hortlatmak doğru, ama bu konuda öyle bir durum yok ben sadece kendi yorumumu yapıyorum.

Önceki yaptığım yorumu düzelteyim, Galaxy s3 kullanan birinin yukarıdaki telefonları alması bana göre saçmalık. Zevk için para harcamaktan başka bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı