Şu An Dünyanın En İyi Telefonu Hangisi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
LG G3'dür, egonuzu bu işin dışında bırakın. :)

Mesela yarın Z3 çıkınca piyasadaki en iyi telefon haline gelirse ve aynı konudan açılırsa ben Z3 yazarım buraya. Ama şu an G3'dür.

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi şu an en iyi telefonhangisi ? Oyunlarda, uygulamalarda kasmayacak; kamerasıyla ekranıyla iyi olan, fazla isinmayan bir telefon. Görüşlerinizi alalım.
2000 tl üzerinde olan bütün telefonlar performansda neredeyse aynı. Ama bence dizayn tarafından z2 en iyisi. Dizayn zevk meselesi. Yani sana kalmış.

LG G3'dür, egonuzu bu işin dışında bırakın. :)

Mesela yarın Z3 çıkınca piyasadaki en iyi telefon haline gelirse ve aynı konudan açılırsa ben Z3 yazarım buraya. Ama şu an G3'dür.
Mesela ben bataryasını yetersiz ve malzemesini kalitesiz buluyorum.

İşin içine özelleştirilmiş tema girince Anroidlerin hepsi böyle oluyor. Oyun gibi şeylerde en iyisi Lumia neden dersen oyun ve programlar her telefona özel üretiliyor.

Detaylı anlatayım;

Bir Android oyunu yaparsanız o oyunu oynayabilecek en düşük platform seviyesini belirlersiniz atıyorum 4.0.0 ama 4.0.0 olan 512 mb ramli telde bu oyun ne olur? cortlar durdurmaya zorla der cart curt.

Windows Phone için oyun yapıyorsanız oyunu telefonun modeline göre yaparsınız, mesela diyelim siz oyunu 520 için yaptınız, sonra bunu 525 e portlarsınız, hatta portlamasanız bile 525 bu oyunu rahatça oynar çünkü donanımıa daha kalitelidir, tek sorun grafk ayarları kısıktır onu da telefona portlar yükseltirsiniz, ama oyun yine kasmaz bunun nedeni de işletim sistemi ram işlemci gpu yemez.

Z2 3200 Mah G3 ise 3000 Mah batarya ömrüne sahip, her ikisinin de pil ömrü uzun, G3'ün pil kötü değil, sadece Z2'nin biraz daha iyi.

Ayrıca üstelik G3 daha iyi donanıma sahip olduğu için, daha güçlü işlemciye sahip olduğu için, her iki telefon da tam yükte çalışırken, G3'ün bataryasının Z2 karşısında daha az dayanması normal.

Ancak bunca üstünlüğü es geçip, sadece 3200 Mah ve 3000 Mah farkı yüzünden G3 gibi bir cihaz kötülenemez.

Çünkü mantıksal olarak kıyasladığımız zaman Z2'nin G3 karşısında batarya ömrü dışında hiçbir ciddiye alınacak üstünlüğü yok.

Olsa tamam diyeceğim yok ki.

Z2 3200 Mah G3 ise 3000 Mah batarya ömrüne sahip, her ikisinin de pil ömrü uzun, G3'ün pil kötü değil, sadece Z2'nin biraz daha iyi.

Ayrıca üstelik G3 daha iyi donanıma sahip olduğu için, daha güçlü işlemciye sahip olduğu için, her iki telefon da tam yükte çalışırken, G3'ün bataryasının Z2 karşısında daha az dayanması normal.

Ancak bunca üstünlüğü es geçip, sadece 3200 Mah ve 3000 Mah farkı yüzünden G3 gibi bir cihaz kötülenemez.

Çünkü mantıksal olarak kıyasladığımız zaman Z2'nin G3 karşısında batarya ömrü dışında hiçbir ciddiye alınacak üstünlüğü yok.

Olsa tamam diyeceğim yok ki.
Yok ben g3 e kötü demedim, harika cihaz fakat yukardaki mesajımı örneklemek için böyle bir mesaj attım.
G3 ün işlemcisi daha iyi olduğu için daha fazla pil tüketir demek yanlış olur.
G3 teki snapdragon 801AC, 801AB den daha az ısınıyor. Yani kullandığınız tabir yanlış.
G3 ün malzemesi kaliteli olsaydı yılın telefonu olurdu.
Eklemek istediğim diğer ayrıntı ise g3 ün yazılımının tam oturmadığı. Saçma sapan buglar var;
durduk yere kilit ekranına gelme gibi vs.

"G3 teki snapdragon 801AC, 801AB den daha az ısınıyor"

Bunu bilmiyordum mesela ve sayende bir üstünlüğünü daha keşfettik G3'ün, %9 daha güçlü işlemci olmasına rağmen daha az ısınıp daha az güç tüketiyor, daha ne olsun?

Kendi kendine ekrana gelme Bug'ları ise ben uzun süre kullandım G3'ü hiç rastlamadım. En dandik telefonlarda bile olmuyor artık bu sorunlar G3'de neden olsun.

Bu sorun genelde Nokia Lumia telefonlarda olur.

Bizim ailede var Lumia 720, kendi kendine bazen sapıtıyor ekranlar gidip geliyor falan filan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı