Düşük birimde döviz alınabilir mi?

Japon yeni dünyada en çok kullanılan 3. para birimi bulamama ihtimali yok.

Döviz bürolarında farklılıklar olabiliyor ama genelde minimum işlem tutarı oluyor o tutarın altında para değişimi yapamazsın.
Yanlış bilgi vermeyin insanlara. Japon Yeni hacim olarak 3.olsa da ülkemizde çok kullanılan bir döviz türü değil. Döviz Bürolarında hiçbir sınır an itibari ile yok. 1 cent bile bulabilirseniz,alırsınız o kadar.

Her döviz bürosu aynı şeyi yapmaz herhalde, alırsınız. Ayrıca almak isterseniz 1 dolar veren döviz büroları da bulabilirsiniz.

Yanlış bilgi vermeyin insanlara. Japon yeni hacim olarak 3.olsa da ülkemizde çok kullanılan bir döviz türü değil. Döviz bürolarında hiçbir sınır an itibari ile yok. 1 cent bile bulabilirseniz, alırsınız o kadar.

Hiç sanmıyorum gittiğim döviz bürolarında alt sınır oluyor tabii konu sahibi döviz bürosuna gidip öğrenebilir. 1 Dolar satan döviz bürosu da bulabilir ama yaygın değil.

Döviz bürolarında euro dışında madeni(bozuk para) döviz bulunmaz genelde ve 100 Japon yeni de bozuk paradır bulmanız imkansız gibi bir şey. En küçük Japon yeni banknotu 1000'liktir. Onu aramayı deneyebilirsiniz. Ben de aramıştım 5-6 döviz bürosuna gittim 4'ünde hiç Japon yeni yoktu. 2'sinde sadece 10.000 yenlik banknotlar vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı