Düşük boyutlu video kaydeden ekran kaydı programı önerisi

CLAUDRESSED

Decapat
Daha fazla  
Benim için en önemlisi düşük boyutlu videolar kaydetmesi. AMD'nin yazılımını kullanmayı denedim ama 5 dakikası bile birkaç GB oldu, tek kriterim genelde oyunlarda karşıma hile gelirse kaydetmek için kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında o aldığın kaydın kalitesine göre değişir eğer yüksek bir kalitede almaya çalışıyorsan tabii fazla olacak boyutu ama ben OBS'i kullanıyorum gayet güzel.

Benim için en önemlisi düşük boyutlu videolar kaydetmesi. AMD'nin yazılımını kullanmayı denedim ama 5 dakikası bile birkaç GB oldu, tek kriterim genelde oyunlarda karşıma hile gelirse kaydetmek için kullanacağım.

OBS kullan ve kayıt aldıktan sonra bir montaj programı ile render yap, boyutu büyük ölçüde düşer.

Boyutu hangi çözünürlükte ve kac bitte aldığınıza göre değişiyor bit düşürmeyi deneyin.

OBS ile kaydettiğiniz videoları Handbrake ile h.265 kullanarak yeniden kodlayın. Gözle görülür bir şekilde boyut azaltacaktır. (ekran kartınızın desteği varsa ya da beklemek sorun çıkarmazsa AV1 kullanamnız daha iyi sonuç verebilir.

OBS ile kaydettiğiniz videoları handbrake ile h. 265 kullanarak yeniden kodlayın. Gözle görülür bir şekilde boyut azaltacaktır. (ekran kartınızın desteği varsa ya da beklemek sorun çıkarmazsa AV1 kullanamnız daha iyi sonuç verebilir.

Bunu deneyeceğim bir de bitrate düşürdüm ikisini de deneyeceğim bir de RX 580 var destekliyor mudur dediğiniz şeyi.

Bunu deneyeceğim bir de bitrate düşürdüm ikisini de deneyeceğim bir de RX 580 var destekliyor mudur dediğiniz şeyi.
Bildiğim kadarıyla ekran kartınızın AV1 hızlandırması yok. İsterseniz işlemcinizi kullanarak yapabilirsiniz ama uzun süreceği için bilgisayarınızı gece açık bırakıp falan yapmanızı tavsiye ederim.
Not: AV1 desteği Handbrake'in beta sürümünde var.

Geri
Yukarı