Düşük bütçeli oyun bilgisayarı tavsiyesi

justatown

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba; 1500 tl üst limit ile bir sistem toplamak istiyorum toplayacağım sistemi zamanla upgrade etme taraftarıyım yaz aylarında gtx950 yada duruma göre gtx960 alma durumum oluşabilir bu sebeple 7870k işlemciye pek sıcak bakmıyorum topladığım sistem şu şekilde

nLLn4R.png

Sistem ile ilgili olarak aklımı kurcalayan işlemci var sadece çok büyük bir upgrade yapmayacağım ama dediğim gibi bir gtx960 ayarında kart takma durumum olabilir bu koşullarda 3 sene beni götürebilir mi ? Anakart ile uyumlu mudur ? Yine yaza kadar 2011'de aldığım vga girişli lg monitör ve evde boş duran 24 inç bir televizyon var.24 inç televizyonu mu hdmi giriş ile monitör olarak kullanabilir miyim ? Yardımlarınız için çok teşekkürler şimdiden.

Not:Sistemi belirli nedenlerden dolayı sadece vatan bilgisayardan toplayabiliyorum önerileri vatan üzerinden yapabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
A10 7870K size bir sorun çıkarmaz.
x4 840 kötü bir işlemci. Eğer Yazın ekran kartı alırım diyorsanız bence APU toplayın.
Size Nasıl bir Sıkıntı çıkarabilir ki? ve zaten yazın ekran kart alacağım diyorsunuz. Neden Gtx750ti alıyorsunuz ki?
İlaha ki APU olmaz diyorsanız;
hgf.png
Bunu öneririm. İşlemci çok daha uzun gider.
Ama APU ile aynı performans. yani bir şey değişmez.
İşlemciyi ekran kartını alınca O.C yaparsanız sorun çözülür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
A10 7870K' nin içindeki işlemci yaklaşık olarak X4 860K' ya denk.

APU alıp daha sonra çıkacak olan Pascal veya Polaris GPU al.

G3258'in ömrü bitti bitecek o yüzden bu sistem çok iyi olur sonra Gtx 960 ya da Gtx 950 koyabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• qe.PNG
    qe.PNG
    35,6 KB · Görüntüleme: 621
Vatandan neden sistem topluyorsunuz fiyat konusunda kazıkcıdır. Sistemi daha uygun fiyatla artırabilirsin. Vatanda 1.500 TL olan başka güveneceğin siteden topla hangisi uygunsa oradan topla tabi bilinecek ve güvenli olan yer olacak 1.300 - 400 arası fiyatla sahip olun... ;) Bilmem anlatabildim mi ?

A10-7870K ileride önü upgrade etmeye açıktır. Bu fiyata APU sistemden başka sistem toplanmaması gerek diye düşünüyorum.

G3258'in ömrü bitti bitecek o yüzden bu sistem çok iyi olur sonra Gtx 960 ya da Gtx 950 koyabilirsiniz.
Önerdiğin sistem çok kötü.
1- Bütçeyi fazlasıyla aşmış
2- 500GB HDD yetmeyecektir.
3- Seçtiğiniz ve önerdiğiniz RAM çok Kötü.

Bence arkadaş kesinlikle APU toplamalı. Ama neden Korkuyor anlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı