7.000 TL Bütçeli Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

CemreCan

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar, sevdiğim bir arkadaşıma sistem topluyoruz. 6-7 bin TL arası bütçemiz var, şöyle bir sistem önerdim kendisine. Anakartı O.C yapmayı düşünmediği için giriş seviyesi tuttum ve işlemci soğutucuyu stok olarak kullanmasını önerdim.
işlemci = Ryzen 5 3600
anakart = MSI PRO-M2
ekran kartı = Gigabyte 5700xt
RAM = GSKILL
SSD = Corsair MP510
kasa = Zalman S2
PSU = Sharkoon SHP650
Bu sistem toplamda 6500 TL civarında tutuyor. Monitör olarak 144Hz 1080P bir monitör almayı düşünüyoruz, sistemi ona göre yorumlarsanız sevinirim. 5700 XT 1080P için fazla geliyor ama uzun vadeli düşünüyor arkadaşım. O yüzden 5700 XT önerdim kendisine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse aynı sistemi Sinerji'den hazır şekilde alabilirsiniz. Sİnerji'nin topladığı kasalarda kablolama güzel oluyor. Sizin seçtiğiniz parçalar da güzel.

Bu sistemde;
Ryzen 3600
MSI B450M-A PRO MAX
Gigabyte RX 5700XT
WD Green 480GB M.2
Ranker Cygnus kasa seçerek alabilirsin (avantajı 4 tane fan ile geliyor)
Bu şekilde toplam fiyat 6484₺ yapıyor.

Hocam kasanın önü camlı olması içerideki hava akışını etkiler mi ? Ben ön taraf mesh olduğu için diğer kasayı seçmiştim.
Neredeyse aynı sistemi Sinerji'den hazır şekilde alabilirsiniz. Sİnerji'nin topladığı kasalarda kablolama güzel oluyor. Sizin seçtiğiniz parçalar da güzel.

Bu sistemde;
Ryzen 3600
MSI B450M-A PRO MAX
Gigabyte RX 5700XT
WD Green 480GB M.2
Ranker Cygnus kasa seçerek alabilirsin (avantajı 4 tane fan ile geliyor)
Bu şekilde toplam fiyat 6484₺ yapıyor.
Çok teşekkür ederim hocam arkadaşıma hemen iletiyorum dediğiniz gibi sistem en azından hazır halde ve derli toplu gelir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı