Düşük bütçeli yayın sistemi toplama

Delikan

Hectopat
Arkadaşlar ben şahsen eğitim ile bir yere geleceğimi sanmıyorum (bu konu hakkında bir yorum yapmazsanız sevinirim) ve yaklaşık 14 yıldır bilgisayarla oyunlarla içli dışlı bir insanım. Belli bu benim geleceğim olacak, yayın yapmak istiyorum tabii bir sistem lazım bunun için. Sizden şu anlık oyunları düşük ayarlarda açıp arkadan 3500-4000 bitrait ile yayın açabileceği bir bilgisayar önerisi istiyorum. Şimdilik bütçem aşırı olmadığı için böyle dedim ilerde illaki yükseltme yaparım. Dediğim şartlar için en ucuz sistemi yazmanızı istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Monitör falan dahil mi?
O bütçeye istediğin şekilde sıfır bir sistem toplamak imkansız. Ama ekran kartını sonradan takarım diyorsan Ryzen'in VEGA apuya sahip işlemcilerini takmak gerek. Böylelikle bütçeye uyarlanabilir.
1603583145403.png

Son düzenleme:
Monitör falan dahil mi?
O bütçeye istediğin şekilde sıfır bir sistem toplamak imkansız. Ama ekran kartını sonradan takarım diyorsan Ryzen'in VEGA apuya sahip işlemcilerini takmak gerek. Böylelikle bütçeye uyarlanabilir.
Eki Görüntüle 713793
Hayır sadece bilgisayar. Eğer her oyunu low ayarlarda a olsa yayıp açıkken oynatırsa benim için okeydir bu sistem. Sonra ekleme yaparım ama fps çok düşük olur mu sizce?

Hayır. Şu anda çıkan bütün oyunları oynatır. Eğer ileride iyi bir ekran kartı takana kadar oyunları Orta ayarda ve 60 FPS üzerinde çalıştırmak istiyorsan fazlasıyla yeterlidir. Yayın işlerini de katarsak düşük ayarda 60 FPS + alabilirsin.

Hayır. Şu anda çıkan bütün oyunları oynatır. Eğer ileride iyi bir ekran kartı takana kadar oyunları orta ayarda ve 60 FPS üzerinde çalıştırmak istiyorsan fazlasıyla yeterlidir. Yayın işlerini de katarsak düşük ayarda 60 FPS + alabilirsin.

Çözünürlük 1080P olacaksa 60+ FPS alması çok mümkün değil. LoL ve CS:GO gibi oyunlarda ancak alabilir o değerleri. Warzone gibi oyunlarda 1080P en düşük ayarlarda ortalama 30 FPS alacak. Yayın açtığında bu durum ne olur yorum yapamam. 720P çözünürlükte bile yeni nesil oyunları 60 ve üzeri FPS değerlerinde oynatamaz. Vega 11'i gözümüzde çok büyütüyoruz.

Çözünürlük 1080P olacaksa 60+ FPS alması çok mümkün değil. LoL ve CS:GO gibi oyunlarda ancak alabilir o değerleri. Warzone gibi oyunlarda 1080P en düşük ayarlarda ortalama 30 FPS alacak. Yayın açtığında bu durum ne olur yorum yapamam. 720P çözünürlükte bile yeni nesil oyunları 60 ve üzeri FPS değerlerinde oynatamaz. Vega 11'i gözümüzde çok büyütüyoruz.

Günümüzde APU sistemleri 3000 TL'ye topluyorlar ben 2. elde GTX 1070'li sistem toplarim o fiyata. Hadi sıfır olacaksa extra RAM alıyorsun zaten 3500 TL oluyor APU sistem. Sifirda 1650 Super'li sistemler 4000 TL bandında ben ne anladım .2. el parça alınmaz diyenler ise hiç deneyimi olmayan kişiler bal gibide alınır.

İşte yayın açmadığı zaman 60'ın üstüne çoğu oyun rahat çıkar low ayarlarda. Aslında oynadığı oyunlara göre de yayın esnasında bile 60'ın üstüne çıkabilir oyunlar. İleride bi tane 2070 takılırsa, oynamada yanında otur.

İşte yayın açmadığı zaman 60'ın üstüne çoğu oyun rahat çıkar low ayarlarda. Aslında oynadığı oyunlara göre de yayın esnasında bile 60'ın üstüne çıkabilir oyunlar. İleride bi tane 2070 takılırsa, oynamada yanında otur.
Genelde bu dediğin olmuyor .Ben apu sistem için maximum 1 yılda ekran kartı alinmasini öneriyorum .Çünkü oyun için yetersiz ki zaten, oyun için sistem toplaniyorsa kalbi ekran kartidir .1yil sonunda da çoğu kişi o ekran kartlarına çıkamıyor geneli rx 580 gibi giriş seviye kartlara yöneliyor ve bu yüzden apu sistem saçma maliyetli oluyor

Genelde bu dediğin olmuyor .Ben apu sistem için maximum 1 yılda ekran kartı alinmasini öneriyorum .Çünkü oyun için yetersiz ki zaten, oyun için sistem toplaniyorsa kalbi ekran kartidir .1yil sonunda da çoğu kişi o ekran kartlarına çıkamıyor geneli rx 580 gibi giriş seviye kartlara yöneliyor ve bu yüzden apu sistem saçma maliyetli oluyor
Benchmark teslerinde RX 570'in nerdeyse yanına yaklaşıyor VEGA 11. Ama adamın isteği, bütçesini aşıyor. Haliyle VEGA bir sistem ile ileride güncellenecek bir şekilde işini görür. Yada ikinci el parça toplayıp daha iyisini daha erkenden alabilir.

Benchmark teslerinde RX 570'in neredeyse yanına yaklaşıyor Vega 11. ama adamın isteği, bütçesini aşıyor. Haliyle Vega bir sistem ile ileride güncellenecek bir şekilde işini görür. Ya da ikinci el parça toplayıp daha iyisini daha erkenden alabilir.

Dostum Vega 11 GT 1030 -RX550 seviyelerinde bir performans sunuyor. En azından GTX 960 seviyesi verse yine alınır fakat RX 570'in yanına bile yaklasamaz. Butcesinin az olduğunu bende biliyorum fakat APU sistemler 2500-3000 TL bu fiyatlara 2. elde RX570-580 sistemler toplanabilir zor degil.Bence 2. El kovalamali

Geri
Yukarı