Düşük CPU sıcaklığı performans kaybı

FinisElectus

Hectopat
Bugüne kadar oynadığım çoğu oyunda işlemci sıcaklığı 93 derece gösteriyordu. Ancak bugün FPS'imin azaldığını gördüm ve sıcaklığa baktığımda 80 dereceyi gördüm. Bunun sebebinin neden kaynaklandığını söyleyebilir misiniz? İşlemci sıcak olunca daha mı iyi performans gösteriyor. Sıcak bir odaya mı geçmeliyim?

Araba motoru mu bu hocam, ısıtınca kendine gelsin. Onunla alakası yoktur, işlemci ne kadar serin olursa o kadar yüksek performans gösterecektir. 80 dereceler bile çok sıcak, bakımını yapın bilgisayarın.

Yük altında normal eğer egzoz fanları kapalı değil ise.

Araba motoru mu bu hocam, ısıtınca kendine gelsin. Onunla alakası yoktur, işlemci ne kadar serin olursa o kadar yüksek performans gösterecektir. 80 dereceler bile çok sıcak, bakımını yapın bilgisayarın.
hocam bu bir Laptop Masaüstü gibi düşünmeyin masa üstünde Kasa var ve herşey birbiriyle tıkışpıkış deyil. ancak Laptopda herşey birbiri ile iç içe 80derece Laptop için yük altında ÇOK normal bir sıcaklık.

Son düzenleme:
Hangi laptop bu, Turbo mod vb. açık mı? İşlemci belirlenmiş bir termal bir limite ulaşıp daha fazla ısınmamak için kendini yavaşlatmış olabilir, laptopta normal.

Emin olayım diyorsanız zaten tek yolu stress test yapmak.

Turbo modu açıkken de kullandım kapalı da kullandım ancak FPS değerlerimde bir fark göremedim. Eskiden 90 derece üstüne çıkan işlemci şimdi maksimum 80 dereceyi görüyor. Yazılımsal olarak maksimum işlemci derecesi değişmiş olabilir diye düşünüyorum. Nasıl arttırabilirim?

Laptop diyorsunuz da ben yazarken adam konuya eklemiş mi laptop olduğunu? Cevaplarınız yazım yanlışı kaynıyor, istesem raporlarım bunu da biliyorsunuz, boş yere kızgın atmayın.

Başlığın üstüne dikkat edip bakarsanız Ana Sayfa > Sosyal > Donanım > Dizüstü Bilgisayarlar > Gaming Laptop yazdığını görebilirsiniz.
Sorunu hala çözebilmiş değilim yardım edebilecek bir arkadaş yok mu? 😕
İşlemci sıcaklığının maksimum 80 dereceye çıktığını düşünüyorum. Bu değeri nasıl tekrardan arttırabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı