Düşük ekran çözünürlüğü daha rahat bir performans verir mi?

Hocam ben 35 40 FPS alıyordum bir oyunda 1366X768'de. 800X600'e çektim 60 FPS sabit oldu o yüzden belirttim üste.
Tamamdır hocam. Sıkıntı yok. Mantığı da zaten bu.

Basit bir denklem ile FPS artar, ancak görüntü olarak çok bozulma yaşarsın. Ayrıca halihazırda darboğaz sorunun var ise daha da artar.

Kaç FPS alıyorsun ki?

MSI App Player'da Free Fire oynuyorum. 60 45 FPS alıyorum.
Sistemin oyunda kasmıyor ama daha fazla FPS istedimgim için yapsa mı?
Duruma bağlı, eğer darboğaz sorununuz varsa daha düşük bir performans alırsınız.

Sistemim darbogaz degil 800 600 çözünürlük yaptığımda her şey kücülüyor cok bulanık oluyor düzelir mi?
Tamamdır hocam. Sıkıntı yok. Mantığı da zaten bu.

Sistemim darbogaz degil 800 600 çözünürlük yaptığımda her şey kücülüyor cok bulanık oluyor düzelir mi?
Hocam ben 35 40 FPS alıyordum bir oyunda 1366X768'de. 800X600'e çektim 60 FPS sabit oldu o yüzden belirttim üste.
Duruma bağlı, eğer darboğaz sorununuz varsa daha düşük bir performans alırsınız.

Evet, gözle görülür derece artış olur ama görüntü çok bozulur.

Darboğaz durumunda aslında direkt olarak daha düşük bir performans almaz. Yani FPS değeri değişmez, işlemci zaten işleyebildiği maksimum kareyi yine işlemeye devam edeceği için. Hiç pahasına aynı FPS'te daha kötü görüntüyle oynar. Dolaylı yoldan performans sorunu yaşanabilir diyebiliriz ama.

Son düzenleme:
Düşük çözünürlükte bulanık olması normal. Arttırarak deneyebilirsiniz.

Monitörle de ilgisi var. Yüksek çözünürlüklü monitörde düşük ayarlarda görüntü iyi olmaz.

Geri
Yukarı