Düşük ekran kart ile 6 cekirdek işlemci farkı ne olur?

caneris

Picopat
Daha fazla  
Düşük ekran kart ile Full 6 cekirdek islemci farki ne olur.
Ekran kart düşük tutacagim. Topladigim sistem işlemci olarak 7 kat üstün olacak.

Sizce ekran kart mi?
İslemci mi?
Benim inancım işlemci tarafından.
Anakarti önemsemiyorum, işlemci ağırlıklı sisteme odaklandim.
Evet sizce islemci mi ekran kart mi?
Gigabyte seviyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız işlemciye ve yapacağınız işe göre öncelik değişebilir. Mesela 6 çekirdekli Fx 6300 işlemci 2 core 4 threadlık i3 6100-7100den bile güçsüz durumda. Onun dışında sorunsuz kullanabilirsiniz hatta alacağınız işlemcinin onboard GPU'su bulunuyorsa ve ekran kartıyla çok bir işiniz yoksa ondan yararlanabilirsiniz.

Ekran kart düşük tutacagim. Topladigim sistem işlemci olarak 7 kat üstün olacak.

Sizce ekran kart mi?
İslemci mi?

Eğer kuracağınız sistemin parçalarının isim ve modellerini bizlere söylerseniz yardımcı olabiliriz. Ancak benim inancım hem işlemcinin hem de ekran kartının eşit ve dengeli olması yönündedir. Daha önce belirttiğim gibi sistem parçalarını bizlerle paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Sizce ekran kart mi?
İslemci mi?
Oyun oynayacaksanız OC yapmak zorunda olursunuz. Darboğaz olur yoksa.

ga g31m es2l anakart
Q9500 islemci
ati radeon hd4650 1 gb
400 watt
ekran kart 2.8 e kadar destekliyor
sistem bu ?
Eğer kuracağınız sistemin parçalarının isim ve modellerini bizlere söylerseniz yardımcı olabiliriz. Ancak benim inancım hem işlemcinin hem de ekran kartının eşit ve dengeli olması yönündedir. Daha önce belirttiğim gibi sistem parçalarını bizlerle paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
peki

peki

evet haklisin 6 ya yakin
Hocam bu işlemci 2/4 yani 2 çekirdek ve 4 izlek ( iş parçacığı sayısı ). Yani 6 çekirdek ile arasında epey bir fark var. Bende 2/4 bir işlemci kullanıyorum ve günümüz şartlarında yetmediği açıkça ortada. Eğer daha fazla bütçeniz varsa daha iyi parçalara yoğunlaşın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı