Düşük Ekran Kartı Kullanımı Sorunu

enbw0w

Hectopat
Dostlar merhabalar, 2 hafta önce yeni bir sistem topladım fakat oyunlarda istediğim performansa ulaşamadım bir türlü. Her türlü test videosunu izledim, tüm parçalar benim sistemimle aynı olmasına rağmen videolardaki gibi performans alamıyorum. Dikkatimi çeken şey ise ekran kartı kullanımının sabit olmaması, oyun içinde aksiyon yaşanırken 2 saniye sabit durmuyor. %90 olup %5'e düşüyor. %80'e çıkıp %10'a düşüyor, sürekli oynak. İşlemci kullanımım %50 ile %60 arasında değişiyor.
  • RX 590
  • Ryzen 5 2600
  • Gigabyte B450M S2H
  • PSU 650W+

Son düzenleyen: Moderatör:
sebebi nedir peki ? Hem performans düşük hem dediğim değerler kafamı karıştırıyor.Tıpa tıp aynı olsun demem zaten ama bf5de low grafiklerde 55fps almam normal mi ?
O normal değil hocam o kadar düşük olmaması gerekiyor. Ultra ayarlarda nasıl oluyor FPS durumu? Ben ultrada oynarken bazı yerlerde 55'lere düşüyordu diye hatırlıyorum.

O normal değil hocam o kadar düşük olmaması gerekiyor. Ultra ayarlarda nasıl oluyor FPS durumu? Ben ultrada oynarken bazı yerlerde 55'lere düşüyordu diye hatırlıyorum.
Multiplayerde aksiyon içinde 50 60lara kadar düşebiliyor ama takılma şeklinde değil oyun akıcılığını bozmuyor.Single ultra ayarlarda bitirdim 60-70 civarı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı