Düşük ekran kartı kullanımı

muratunnsal

Centipat
Laptop kullanıyorum. Birkaç ay önce aldım. Performansından memnun değildim zaten ama GPU'nun az kullanıldığını daha yeni fark ettim MSI Afterburner ile. CS:GO'da %30-40 arası bir GPU kullanımı oluyor. CPU'da %40 civarlarında. GPU sıcaklığı 60 dereceyi geçmiyor ama CPU 80-95 arasında değişiyor. Normal midir bu değerler ne yapmam gerekir?

Olay şu aslına hocam tam olarak özetleyeyim. Güç seçeneklerinden maksimum performansa alınca işlemci hızı 4 e çıkıyor ve ciddi bir fps artışıyla beraber ciddi bir de sıcaklık artışı geliyor. Dengeliye alınca da sıcaklık ve fps aşırı şekilde düşüyor. Bu ikisinin ortasını bulabilir miiym bir şekilde ? Güç seçeneklerindeki özel ayarlarla oynayarak falan. Çünkü turboyu başka şekilde oyunlarda aktif edemeyeceğim sanırım. Çünkü birkaç ay önce aldım bilgisayarı ilk zamanlarda bütün oyunları dengelide oynadım ama işlemcinin 2 üstüne çıktığı hiç olmadı.

Bunun için bir çözümünüz var mı?

Hocam o konuda bilgim yok. Kendi bilgisayarımda bile 1660 Ti+i59400F kullanıyorum bende bile 100 FPS falan görünüyorum.
Hocam altaki videoda sizde olan işlemci ve ekran kartı kullanılıyor ve toplu şavaşlarda 90 ila 100 FPS arası alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Stres test yaptım Turbo devreye giriyor o zaman Turbo'da sıkıntı yok. Ama oyunlarda devreye girmiyor.

Hocam çünkü oyunlarda ekran kartına yük biniyor işlemciyi o kadar yormuyor stres test de ise işlemciye yük bindiği için işlemci en yüksek GHz'de çalışıyor. Turbo Boost teknolojisi oyunlarda da çalışıyor. PUBG oyununda en yüksek ayarlarda 1080P'de SS alıp atabilir misiniz?

yüksek performanss.png
dengelii.png

Üstteki yüksek performans modundayken alttaki dengeli mod

Hocam oyunlarda çalışması gerekiyor ama anlam veremedim neden çalışmadı. Termal macun yapabilirsiniz bilgisayarı aldıktan 6 ay geçtiyse veya laptop soğutucu almanızı öneririm soğutucu alırsanız performans modunda çalıştırsanızda ısınmaz. Çünkü işlemcinizin sıcaklık değerleriniz yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı