Oyunlarda düşük ekran kartı kullanımı

İşletim sistemi
Windows 11

Dafydacq

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3000Mhz
SSD veya HDD modeli
Crucıal p1
Ekran kartı
RTX 3060 Ti
Anakart
Asus B450m-k
İşlemci
r5 2600
Merhaba arkadaşlar.
Mobil oyun bile olsa ekran kartı kullanımı düşük her oyun böyle.
Sorun ne olabilir?

Ornek video

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin ekran kartını besleyemiyor. Çok normal kullanımın düşük olması. O karta R5 5600 takman lazım.
Ayrıca attığın videodaki oyun işlemci tabanlı bir oyun ve zaten 200 üstü FPS alıyorsun. RDR2 gibi ağır grafikli oyunlarda sıkıntı çekiyor olman lazım.

Şimdi fark ettim de bazı yerlerde 30 FPS'lere kadar düşmüş. Bir fikrim yok neden böyle olduğu hakkında. Başka örnek atabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar.
Mobil oyun bile olsa ekran kartı kullanımı düşük her oyun böyle.
Sorun ne olabilir?

Ornek video

İşlemci darboğaz yapar o ekran kartı ile. Ben o işlemciyle eş değer bir işlemci olan R5 1600 AF ile 1660S ekran kartını kullanıyorum sen gidip 3060 Ti takmışsın.

İşlemci darboğaz yapar o ekran kartı ile. Ben o işlemciyle eş değer bir işlemci olan R5 1600 AF ile 1660S ekran kartını kullanıyorum sen gidip 3060 Ti takmışsın.
yapmaz demişlerdi ama oyun kartı yormuyor belli ama sıcaklık neden 70de kulanım düşük

İşlemcin ekran kartını besleyemiyor. Çok normal kullanımın düşük olması. O karta R5 5600 takman lazım.
Ayrıca attığın videodaki oyun işlemci tabanlı bir oyun ve zaten 200 üstü FPS alıyorsun. RDR2 gibi ağır grafikli oyunlarda sıkıntı çekiyor olman lazım.

Şimdi fark ettim de bazı yerlerde 30 FPS'lere kadar düşmüş. Bir fikrim yok neden böyle olduğu hakkında. Başka örnek atabilir misiniz?
cyberpunkda deneyıp atacagım vıdeo ordada aynı duşuk

cyberpunk

bu arada işlemci 2-3 pini kırık bunla alakası olabilir mi

Son düzenleme:
Yapmaz demişlerdi ama oyun kartı yormuyor belli ama sıcaklık neden 70'de kullanayım düşük.

Cyberpunk'da deneyıp atacagım vıdeo orada da aynı duşuk.

cyberpunk

Bu arada işlemci 2-3 PIN'i kırık bununla alakası olabilir mi?

Kazıklanmışsın kardeşim o işlemci o ekran kartı ile çok fazla darboğaz yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı