Düşük FPS Sebepleri Nelerdir?

K4NG4L

Kilopat
Daha fazla  
Geçen gün gelen GTX 960'ımı test etmek istedim. Fakat bazı testler de gereken sonucu verse de bazı şeyler beklediğim gibi olmadı. Aşağıya yaptığım testleri yaptığım şekilleri yazacağım.

-PSU'nun PCI-e pinlerini karta bağladım. Görüntü gelmedi.
-Molex girişleri ile iki altı pin girişine birer molex bağlantısı yaptim. Yani birer kabloları boş kaldı. Ekrana görüntü geldi.
-Yarım güç alan ekran kartı ile CS:GO açtım. Çok uzun sürede yüklendi harita ve en yüksek ayarlarda idi. Açıldığında ise 25-30 FPS aldım.
-Kullandığım işlemci E6850 ve 2 GB DDR2 RAM.
-Unigine Valley testinde eğer doğru şekilde yaptı isem alması gereken sonucu aldı. Ama furmark testinde 60 dereceye geldiğinde kapandı.

Karti AliExpress'ten sipariş ettim. O yüzden test etmek istedim. Furmarkta kapanmasının sebebi PSU yetersizliği olabilir diye düşünüyorum ama emin olmak için sormak istedim aynı şekilde CS:GO'da düşük FPS alma sebebim de bu olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR2 anakart, işlemci, ram... Nereden tutsan elinde kalır. Kasanın soğutması da iyi değildir büyük ihtimal. Psu bağlantısı zaten.. Bu durumda en iyisi yeni bir sistem almak.

Durumun farkındayım zaten bu sistemi yaza kadar idarelik kullanacağım. Oyun için de kullanılmayacak. Sadece ekran kartını test etmek istedim. Şuan için bir PSU almak istemiyorum çünkü yazın toplayacağım sisteme ne kadar gerekir bilmiyorum ve fiyatları da bence çok yüksek. Fakat yarın elime bir PSU daha geçecek. Onun da 2 çıkışı var. Gücün yarısını ondan yarısını elimdekinden alsak sıkıntı olur mu? En azindan testleri yapmamızı sağlar mı? Bu şekilde kullanılmayacak sadece test için

Uygun fiyatlı bir PSU söyler misiniz? 400 yada 450 watt. Her şekilde almam gerekiyor sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı