Düşük indirme hızı

Söylediğiniz şey imkansız.
Aslında arkadaşın söylediği doğru olabilir çünkü bazen yazılımlar yanlışlıkla yüksek gösteriyor ve yanıltabiliyor. Normalde kullandığımız İSS indirme hızımızı arttırmadığı sürece doğru ve gerçek indirme hızımız sizin söylediğiniz şekilde bulunur ama tam kesin cevap diyemeyiz çünkü bazen bir miktar yüksek de veriyorlar.

Aslında arkadaşın söylediği doğru olabilir çünkü bazen yazılımlar yanlışlıkla yüksek gösteriyor ve yanıltabiliyor. Normalde kullandığımız ISS indirme hızımızı arttırmadığı sürece doğru ve gerçek indirme hızımız sizin söylediğiniz şekilde bulunur ama tam kesin cevap diyemeyiz çünkü bazen bir miktar yüksek de veriyorlar.

Açıklamasını önceden yaptım.

ISS'ler size vaat ettikleri değeri sunabilmek için aldığınız değerden çok daha yüksek bir değer veriyorlar başlangıçta size ancak bu hız size gelirken kayba uğruyor ve asıl aldığınız hız size veriliyor. Yani 24Mbps bir internet için 80 90Mbps veriyorlar. (kesin 80 90 veriyorlar diyemem örnek bu ama size gelmesi için çok daha yüksek bir değer verildiği doğru)

Örnek olarak 20Mbps olarak aldığım internetim 23Mbps olarak bana geliyor 4Mbps upload vaat ederken 5, 6Mbps gibi bir upload değeri geliyor bana.

Bu şekilde 16.8Mbps bir değeri varsa 2.1 alabilir ama 12Mbps ile imkansız bu olay.

Açıklamasını önceden yaptım.

ISS'ler size vaat ettikleri değeri sunabilmek için aldığınız değerden çok daha yüksek bir değer veriyorlar başlangıçta size ancak bu hız size gelirken kayba uğruyor ve asıl aldığınız hız size veriliyor. Yani 24Mbps bir internet için 80 90Mbps veriyorlar. (kesin 80 90 veriyorlar diyemem örnek bu ama size gelmesi için çok daha yüksek bir değer verildiği doğru)

Örnek olarak 20Mbps olarak aldığım internetim 23Mbps olarak bana geliyor 4Mbps upload vaat ederken 5, 6Mbps gibi bir upload değeri geliyor bana.

Bu şekilde 16.8Mbps bir değeri varsa 2.1 alabilir ama 12Mbps ile imkansız bu olay.

Ben şahsen böyle bir şey olduğunu hiç bilmiyordum ve anlamsız geldi. Bir keresinde TTNET 16Mbps kullanmama rağmen 8Mbps olarak ayarlanmıştı ve sanırım modem arayüzünde 8.192 vb. değerle yazıyordu ve düzelttiklerinde 16.274 gibi bir değer girdi. Ardından Speedtest değerlerime baktığımda da 11-13Mbps değerlerini aldım. Yeni modeme geçtiğimde en fazla 14Mbps görebiliyorum. Yani öyle bir şey olsaydı bana da 16Mbps verirlerdi. Şimdi gidip onları arayıp böyle bir şey var ben alamıyorum desem diyecekleri şey belli "Kablolardan dolayı hat zayıflıyor ve size o kadar hız ulaşıyor". Arkadaşın dediği imkansız ama yazılımsal bazı hatalar da olabiliyor ben onu kastediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı