Düşük puan için sınav tekrarlanır mı?

Merhabalar, sınıf olarak samimi ve çok saygılı bir tavırla öğretmeniniz ile konuşursanız yardımcı olabilir belki ama öğretmeninizin arkasından müdüre giderek onun değişmesini istemek ya da bu tarz taleplerde bulunursanız kendisinin hiç hoşuna gitmez hatta size karşı olumsuz bir tavır takınabilir. Devlet okullarında çok nadir sınav tekrarlama durumu söz konusudur bunu da dikkate almak gerek diye düşünüyorum. Umarım istediğiniz gibi neticelenir 😊
Teşekkürler kendisiylede bu konuyu konuşmayı düşünüyoruz ama ne yazık ki sınırlı biri olduğu için kabul edeceğini sanmıyorum.

Devlet ve mesleki lise.

Çalışan insan o kadar düşük almaz. Hadi bir çalışan alır iki çalışan alır bütün sınıf almaz. Bizde o yollardan geçtik dostum.
Hocam işte sıkıntı orada sınıftaki en yüksek not 35.

Kendimin saatlerce çalışmasını geçtim. Sizce en çok çalışan kişinin bile 35 alması normal mi lütfen hazır cevap vermeyin.

Evet normal demek ki yeterince çalışmamış. Öyle sınava 2-3 gün kala hatta son gün oturup çalışarak olmuyor işte. Oturacaksınız düzenli çalışacaksınız, yapamadığınız soruları öğretmenlerinize soracaksınız, derste çözdüğü soruları tekrar çözüp üstüne benzer soruları bulup çözeceksiniz. Siz gelirken ben dönüyordum dostum. Lisede çalışan hiçbir insan diğerleri ile aynı notu almaz. Ya kötü bir lisede kolay sınavlara alışmışsınız ve normal bir sınavda patlamışsınız ya da çalışmamışsınızdır.

Kendimin saatlerce çalışmasını geçtim. Sizce en çok çalışan kişinin bile 35 alması normal mi lütfen hazır cevap vermeyin.

Her gün 4 saat matematik çözen kişide 35 aldı sorun orada.

Günde 4 saat 8*30*4 = 960 saat. Cidden buna inanmamızı falan mı bekliyorsunuz? İnsanlar bu sürede bırak sınav matematiğini bütün TYT+AYT matematiğini bitirip derece yapıyor. Meslek lisesindeymişsiniz zaten demek ki çalışma yöntemleri, stilleri konusunda sıkıntılarınız var yukarıda da dediğim gibi kola sınavlara alıştığınızdan dolayı normal bir sınav yapılınca patlamışsınız.

Matematikte en yüksek 35 alan var demişsiniz. Sınıfın çalışmadığı apaçık ortada.
Muhtemelen daha Ortaokulu bir kardeşimizsin ama birşeyi açıklamama izin ver bazen ne kadar çalışsan bile böyle saçma puanlar veriliyor.

Yani sadece çalışma olayı değil bence. Hoca gerçekten zorlamak isterse zorlar.
Hocam ağzınız bal yesin vallaha bunu anlatmaya çalışıyorum.

Evet normal demek ki yeterince çalışmamış. Öyle sınava 2-3 gün kala hatta son gün oturup çalışarak olmuyor işte. Oturacaksınız düzenli çalışacaksınız, yapamadığınız soruları öğretmenlerinize soracaksınız, derste çözdüğü soruları tekrar çözüp üstüne benzer soruları bulup çözeceksiniz. Siz gelirken ben dönüyordum dostum. Lisede çalışan hiçbir insan diğerleri ile aynı notu almaz. Ya kötü bir lisede kolay sınavlara alışmışsınız ve normal bir sınavda patlamışsınız ya da çalışmamışsınızdır.

Günde 4 saat 8*30*4 = 960 saat. Cidden buna inanmamızı falan mı bekliyorsunuz? İnsanlar bu sürede bırak sınav matematiğini bütün TYT+AYT matematiğini bitirip derece yapıyor. Meslek lisesindeymişsiniz zaten demek ki çalışma yöntemleri, stilleri konusunda sıkıntılarınız var yukarıda da dediğim gibi kola sınavlara alıştığınızdan dolayı normal bir sınav yapılınca patlamışsınız.
Hocam o arkadaş sadece matematik çalışıyor sadece biraz garip biri bencede.

Zorlamak isterse zorlar öğrenci de çalışıp yapar. Müfredat belli sorulabilecek sorular belli.
Hocam o kadar basit olmayabiliyor işte. Şahsen ben fen lisesinde okumuştum. O yüzden özellikle zorluyorlardı. Özellikle ilk matematik sınavında notlar yerlerdeydi. Arkadaşın durumunu bilemem ama bu tarz durumlar olabiliyor.

Hocam o kadar basit olmayabiliyor işte. Şahsen ben fen lisesinde okumuştum. O yüzden özellikle zorluyorlardı. Özellikle ilk matematik sınavında notlar yerlerdeydi. Arkadaşın durumunu bilemem ama bu tarz durumlar olabiliyor.
Hocam tavsiyeleriniz nelerdir.Ben şahsen gidiş yolunda en ufak kusur olan soruları çizdiğini ve doğru yol olup yine hatalı olan cevaplarsan puan vermediğini düşünüyorum.

Sizi daha fazla tutmak istemiyorum ciddiye alıp mesaj veren kişilerede teşşekürlerimi iletiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı