Düşük sistemde Windows 10 mu kullanmalı Windows 11 mi?

Copp

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Celeron N3060
Intel HD 400 :(
4 GB RAM
500 GB HDD :(
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
500 GB HDD
Ekran kartı
500 MB VRAM
İşlemci
İntel Celeron N3060
Arkadaşlar, merhaba. Şuan Windows 10 kullanıyorum. Performans da iyi denilebilir. Çok donma-takılma-kasma olmuyor. Fakat ben Windows 11'e geçiyim mi diye arada kaldım. Bence görünüşü çok hoş. Eğer çok daha fazla kaynak tüketmiyorsa geçebilirim. Sistemi yukarıda yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Benim sistemim i5 2400 8Gb Ram ve 1TB HDD idi.
Windows 10 kullanırken kasmalar ve donmalar vardı daha sonra Windows 11 çıkınca Windows 11'e geçtim ve sistem daha rahat çalışmaya başladı. Sonrasında 500GB SSD alınca daha da hızlı çalıştı ve şu an rahatım.

Arkadaşlar, merhaba. Şu an Windows 10 kullanıyorum. Performans da iyi denilebilir. Çok donma-takılma-kasma olmuyor. Fakat ben Windows 11'e geçeyim mi diye arada kaldım. Bence görünüşü çok hoş. Eğer çok daha fazla kaynak tüketmiyorsa geçebilirim. Sistemi yukarıda yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geçerseniz çok sorun yaşarsınız, Windows 10'da kalmanızı şiddetle öneririm.

Geçerseniz çok sorun yaşarsınız, Windows 10'da kalmanızı şiddetle öneririm.
Yani hocam ilk çıktığı zaman yüklemiştim W11'i. O zaman çok geç açılıyordu bilgisayar. Açılırken 2-3 dk. siyah ekranda kalıyordu. Belki şuan sıkıntılar gitmiştir dedim.
RAM'iniz ikisi içinde çok yeterli değil. Bence
Hocam RAM yetiyor açıkçası. 4 GB daha almayı düşünüyorum ama.

1687181939069.png

Anlık böyle. Sadece Chrome açık. Oyun için falan da zaten 4 GB daha almak lazım.
Bence de RAM takviyesi şart, zaten 64 Bit için en az 4GB RAM isteniyor. En az 8 olmasını öneririm.

Yani hocam ilk çıktığı zaman yüklemiştim W11'i. O zaman çok geç açılıyordu bilgisayar. Açılırken 2-3 dakika siyah ekranda kalıyordu. Belki şu an sıkıntılar gitmiştir dedim.

Hocam RAM yetiyor açıkçası. 4 GB daha almayı düşünüyorum ama.

Eki Görüntüle 1827499

Anlık böyle. Sadece Chrome açık. Oyun için falan da zaten 4 GB daha almak lazım.

Yok hocam, SSD alana kadar uzun sürede açılacaktır sistem.

Yok hocam, SSD alana kadar uzun sürede açılacaktır sistem.
Aynen öyle maalesef. Ben Windows 11 ilk çıktığı zaman RAM+SSD alacaktım ancak boşverdim gitti. Keşke alsaymışım o zaman. Şimdi pahalandı hem. Şuan yaklaşık 15-20 saniyede kilit ekranı açılıyor. Windows 8.1'de 6-7 saniyede açıldığı da olmuştu.

Aynen öyle maalesef. Ben Windows 11 ilk çıktığı zaman RAM+SSD alacaktım ancak boş verdim gitti. Keşke alsaymışım o zaman. Şimdi pahalandı hem. Şu an yaklaşık 15-20 saniyede kilit ekranı açılıyor. Windows 8.1'de 6-7 saniyede açıldığı da olmuştu.

Her şey zamanında alınacaktı maalesef.

Geri
Yukarı