Düşük sistemler için Windows 10 iyi mi?

windows 8.1 geçtim ama nedense microsft store gibi şeyleri açtıgımda yada başka birşeyi açtıgımda görev yöneticide kapatmama rağmen hala duruyordu güncellemeleri yaptıgımda gidermi?

vay be tarihin tozlu sayfalarına girdi galiba windows 7 :(

Bence Windows 10 1507 kurun, ciddiyim bir deneyin Windows 8.1 ile aynı performansı veriyor. Tabii Windows Update hizmetini kapatın yoksa 1903 sürümünü kuruyor. :)

Okulumun yakınında bir yerde bir bakkal var, adam hala Windows 7 kullanıyor. :D

Recep Bey ile dövmeye gidebiliriz, uyar mı sana @Recep Baltaş ? 😆

Windows 10'a yükseltsek de olur. :)

Technopat'ı toplayın gidiyoruz. Ne kadar flash belleğiniz varsa Windows 10 setup USB'si oluşturun önce döver sonra formatlarız 🤣

tamam bakıcağım sağolun
Bence Windows 10 1507 kurun, ciddiyim bir deneyin Windows 8.1 ile aynı performansı veriyor. Tabii Windows Update hizmetini kapatın yoksa 1903 sürümünü kuruyor. :)
birşey sorucam windows 8 update alıyormu hala?

Windows10'un ilacı SSD'dir der geçerim. Şu an sisteminizde SSD varsa temiz kurulum ile Windows 10 kur gerekli güncel sürücüleri indir kur. Anlarsınız ne demek istediğimi. :)

@JahOver98

Evet, desteği olduğu sürece güncelleme alıyor.

1588550414624.png

Bu arada bu rehberdeki adımlar için Windows 8.1 Pro şart, Home sürümünde gpedit.msc yok. Ve rehberde gittiği adımlar İngilizce, siz Türkçe kurar iseniz adımları Türkçe olarak ilerleyin.

@JahOver98

Evet, desteği olduğu sürece güncelleme alıyor.

Eki Görüntüle 552875

Bu arada bu rehberdeki adımlar için Windows 8.1 Pro şart, Home sürümünde gpedit.msc yok.

Ne günlerdi be. Hep Windows 7 kullanmak isterdim. Giderdik babamla hep XP format attırırdı. Daha sonra o bilgisayar bozuldu. Yenisini aldık, ondada Windows 8.1 yüklüydü. Isyan ettim.Neden Windows 7 kullanamıyorum Baba! 🤣

Benzer özelliklere sahip laptobum var. Windows 8.1 Embedded Industry Pro with Update 3 kullanıyorum. Diğer Windows 8.1 versiyonlarına göre kullanılan servis sayısı çok az. Haliyle boştayken ram kullanımı oldukça düşük. Türkçesi var mı bilmiyorum. Uzun süre önce Windows 10 1607 LTSB kurdum denedim ancak Windows 8.1'e kıyasla oldukça yavaş geldi.

Tabi bu uzun zaman önceydi. Bu ay gelicek olan Windows 10 2004 versiyonu ile Windows Search/Indexing'e gelicek değişiklikler ile bu durumu düzeltmiş olabilirler.

Ben 2 GB ramli,Pentium E6500'lü ve 7200 RPM HDD'li bilgisayarımda Windows 10 Pro 1909 x64 kullanıyorum.İşletim sistemini kurar kurmaz Defender'ı kapattım.Boşta RAM kullanımı %40-50 bandında.Chrome'dan 2-3 sekme açınca RAM kullanımı %60-65 bandına çıkıyor.Hız bakımından gayet iyi Windows 10. Oyun oynamıyorsanız Windows 10'u düşük sisteme kurmak sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı